Yakın Doğu Üniversitesi Okulöncesi Öğretmenliği Dönem Portfolyo Sergisi Eğitim Sarayı Güzel Sanatlar Sergi Salonunda Sergilendi
Eklenme Tarihi: 06 Mayıs 2017, 16:28
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 10:53

Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Okulöncesi Öğretmenliği Anabilim Dalı Öğrencilerinin Okulöncesi Dönemde Portfolyo Hazırlama ve Materyal Tasarımı dersi kapsamında hazırlamış oldukları Okulöncesi Dönem Portfolyo sergisi  YDÜ Eğitim Sarayı Güzel Sanatlar Sergi Salonunda sergilendi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Sergi, Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin UZUNBOYLU, Tarih Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali EFDAL ÖZKUL, Enstitü Müdürü Doç. Dr. Fahriye ALTINAY, Anabilim Dalı Başkanı Dr. Ezgi GÖMEÇLİ Ulu ve Ders Sorumlusu Uz. Dervişe AMCA TOKLU , Yakın Doğu Kreşi, SOS Kreşi, Atatürk Eğitim Fakültesi Öğretim Elemanları ve öğrencilerin katılımı ile grçekleştirildi.

Sergide konuşan Prof. Dr. Hüseyin UZUNBOYLU , Okulöncesi öğretmen adayları için materyal geliştirme ve materyal tasarımının eğitimdeki öneminden bahsederek öğretmen adaylarınıuygulamaya yönelik çalışmalar yapabilmeleri için her zaman desteklediğini ve bu tür etkinliklerin meslek hayatlarında deneyim kazanmaları için önemli olduğunu vurgulayarak Atatürk Eğitim Fakültesi olarak geleceğin öğretmenlerinin en kaliteli şekilde yetiştirildiğini dile getirdiği belirtildi.

Okulöncesi Öğretmenliği Öğretim Elemanı Uz. Dervişe AMCA tarafından düzenlenen sergiye, misafirler, Yakın Doğu Kreşi, SOS Kreşi, Atatürk Eğitim Fakültesi Öğretim Elemanları ve Üniversite Öğrencileri katılıp, sergi salonunu doldurarak birbirinden yaratıcı çalışmaları görme ve inceleme fırsatına sahip olup fikir paylaşımında bulundular.

Sergi kapsamında, Okulöncesi çocukların yaşlarına ve gelişim özelliklerine uygun, ana renkler, ara renkler, şekiller, duyu organları, taşıtlar, sayılar, boyutlar ve serbest çalışmalarla ilgili birbirinden yaratıcı materyaller ve sanat etkinliklerinden oluşan portfolyo dosyaları sergilendi.