Yakın Doğu Üniversitesi Okulöncesi Öğretmenliği, Coğrafya Öğretmenliği, Tarih Öğretmenliği ve Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü Öğrencileri Tarafından Materyal Sergisi Açıldı
Eklenme Tarihi: 16 Mayıs 2017, 10:40
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 10:01

Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Okulöncesi Öğretmenliği bölümü Öğrt. Görv. Uz. Şebnem GÜLDAL KAN başkanlığında, Okulöncesi Öğretmenliği, Coğrafya öğretmenliği, Tarih Öğretmenliği ve Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü öğrencilerinin Rehberlik, Çocuk Ruh Sağlığı ve Materyal Geliştirme derslerinde hazırlamış oldukları materyaller kapsamında “Materyal Sergisi” yoğun katılımla açıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nde verilen bilgiye göre, Açılışta Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin UZUNBOYLU, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Murat TEZER ve Yard. Doç. Dr. Behçet ÖZNACAR, Sosyal Bilimler ve Türkçe Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Efdal ÖZKUL, Temel Eğitim Bölüm Başkanı Doç. Dr. Aşkın KİRAZ, Coğrafya Öğretmenliği Bölüm Başkanı Yard. Doç. Dr. Şeniz ŞENSOY, Okulöncesi Öğretmenliği Bölüm Başkanı Dr. Ezgi ULU, fakülte öğretim görevlileri, öğrenciler ve ziyaretçiler yer aldı.

“Materyal Sergisi”nin açılışında konuşan Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin UZUNBOYLU, Öğretmen adayları için materyal geliştirme ve materyal tasarımının eğitimdeki öneminden bahsederek öğretmen adaylarını uygulamaya yönelik çalışmalar yapabilmeleri için her zaman desteklediklerini ve bu tür etkinliklerin meslek hayatlarında deneyim kazanmaları için önemli olduğunu vurgulayarak Atatürk Eğitim Fakültesi olarak geleceğin öğretmenlerinin en kaliteli şekilde yetiştirildiğini dile getirdi.

Açılışın ardından Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Okulöncesi Öğretmenliği Bölümü öğretim görevlisi ve sergi koordinatörü Uz. Şebnem GÜLDAL KAN, “Materyal Sergisi” hakkında gelen ziyaretçileri bilgilendirdi. Sergi yoğun talep üzerine 2 gün sergilendi. Sergideki materyaller önce Yakın Doğu İlkokulun’a sonra da Devlet okullarında okuyan öğrencilere bağışlandı.