Yakın Doğu Üniversitesi Öğrencilerinden Yaşlılar Haftasında Yaşlılara Saç ve Cilt Bakımı…
Eklenme Tarihi: 30 Mart 2019, 12:10
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 15:20

Yakın Doğu Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü ile Lefkoşa Başkent ve Güzelyurt Yeşilada Lions kulüpleri İşbirliği’nde, Yaşlılar Haftası sebebiyle, Kalkanlı’da bulunan Yaşam Evi'ndeki kadınlara saç ve güzellik uygulamaları gerçekleştirildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde gerçekleştirilen etkinlikte, Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü öğrencileri tarafından gönüllü olarak Kalkanlı Yaşam Evi sakinlerine saç kesimi, boya ve bakım hizmeti yapıldı.

Gönüllülük Projelerini Destekliyoruz…
Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü Başkanı Dr. Yeşim Üstün Aksoy düzenlenen etkinlikle ilgili olarak, böyle bir projenin içinde bulundukları için onur duyduklarını ifade etti. Dr. Aksoy, hem kendilerinin hem de öğrencilerin eğlenceli vakit geçirdiklerini ve özel gün nedeniyle yaşlı insanlarımızın bakımını yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.  Yetiştirdikleri bireylerin yaşadıkları topluma yarar sağlayacak projeler içinde yer alarak hem sosyal sorumluluklarını yerine getirme fırsatı bulduğunu hem de kişisel gelişimlerine katkı sağladığını ifade eden Yeşim Aksoy, gönüllü faaliyetleri yürütülmesini gönülden desteklediklerini belirtti.

“Hizmette Sınır Yok” Sloganı Benimseniyor…
Lefkoşa Başkent Lions Kulüp dönem başkanı Tuncay Ebgü ise, ‘Uluslararası Lions kurallarına ve takvimine göre yaşlılara saygı haftası olması nedeniyle, Lefkoşa Başkent Lions Kulübü, Güzelyurt Yeşilada Lions Kulübü ve Yakın Doğu Üniversitesi işbirliği ile Kalkanlı Yaşam Evi sakinlerine bakım yapıldığını söyledi.

Yakın Doğu Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri bölümü öğrencilerine gönüllü olarak büyük bir takım ruhu içerisinde yaşlılara bakım çalışmasını tamamladıkları için teşekkür eden Ebgü, ‘‘Hizmette Sınır Yoktur’’ sloganıyla yolumuza devam edeceğiz’’ dedi.