Yakın Doğu Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümünden Romantik “Sonbahar” Konseri
Eklenme Tarihi: 06 Aralık 2016, 14:00
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 10:06
Yakın Doğu Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümünden Romantik "Sonbahar" Konseri

Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı Lisans Programı ve öğretim görevlilerinin katkıları ile düzenlenen Romantik “Sonbahar” Konseri müzikseverler ile buluştu.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, YDÜ Müzik Öğretmenliği ABD öğretim görevlisi Ilias Abduline’in organize ettiği konser Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Kültür Ve Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.

Öğretim görevlisi Ilias ABDULİNE konser ile ilgili yaptığı açıklamada, Sonbahar; bir başka değişle hazan yani hüzün mevsimi. Kısalan günler, sararan yapraklar, yağan yağmurlar ve esen rüzgarlarla içimizdeki hüznü ortaya çıkarmaktadır. Bu hüzün mevsimini anlatan romantik eserlerden oluşan “Sonbahar” Romantik Bir Müzik Konseri’ni hayata geçirdik. Konserde öğretim görevlileri ve genç öğretmen adayları ile birbirinden farklı eserleri farklı enstrümanlarla seslendirdik dedi.

Konserde Shakespeare’in tiyatro oyunu olarak yazdığı ve sinema filmi olarak ele alınan Romeo ve Juliet filminde çalınan N. Rota’ya ait Romeo ve Juliet eserinden, Yunan mitolojisinde romantik bir serüvenin kahramanları olan Orfeus ve Euridice hikayesine kadar geniş bir yelpaze ile dinleyicilere hem bilgi verildi hem de eserler dinleyiciler ile buluşturuldu.

Haberin Videosu