Yakın Doğu Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü’nden Bach Ziyafeti
Eklenme Tarihi: 01 Nisan 2016, 16:04
Son Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 14:34
Yakın Doğu Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü'nden Bach Ziyafeti

Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü öğretim görevlileri ve öğrencilerinin birlikte hazırladıkları ilk bahar konseri bu kez ünlü besteci J. S. Bach'ın birbirinden özel eserleri ile gerçekleşti.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, gelmiş geçmiş en büyük besteci ve orgculardan biri olarak kabul edilen, müziğin matematikçisi olarak da bilinen J. S. Bach'ın doğum gününün yaklaşması ile Müzik Öğretmenliği Bölümü Bach'ın eşsiz eserleri ile anısını yaşatmaya devam etti.

Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı öğretim görevlisi Ilias Abduline’in organize ettiği J. S. Bach Konseri Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezinde müzikseverler ile buluştu. Bach’ın doğum gününü anmak amacı ile düzenlenen konserde Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı öğrencileri ve öğretim görevlileri birlikte Bach’ın seçkin eserlerini seslendirdiler.

Johan Sebastian Bach’ın asırlardır hiç eskimeyen eserlerinin sunulduğu konserde öğrencilerin Bach hakkında kısa alıntılarla bilgilendirmede bulunması konsere ayrı bir renk kattı ve Bach hayranlarının beğenisini topladı.

Abduline yaptığı açıklamada, Yakın Doğu Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı’nın kuruluşunun üçüncü yılında etkinliklerine bir yenisini daha ekleyip, dinleyicilere müzikal bir zenginlik sundu. Öğretim görevlilerinin özverileri ve öğrencilerinin başarılı çalışmaları sonucu Kuzey Kıbrıs ve tüm dünyada Yakın Doğu Üniversitesi ruhunu paylaşmaya devam edeceklerdir dedi.

Haberin Videosu