Yakın Doğu Üniversitesi Mimarlık Fakültesi – Peyzaj Mimarlığı Bölümü 25. Kuruluş Yılı Uluslararası Seminer Etkinliği
Eklenme Tarihi: 07 Mayıs 2017, 16:05
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 10:50

Yakın Doğu Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi Peyzaj Bölümü, YDÜ AKKM Büyük Salon ‘da Uluslararası seminer etkinliği gerçekleştirdi. Mimarlık Fakültesinin 25. Yıl kutlamaları çerçevesinde yapılan etkinlik, Peyzaj Mimarlığı Bölümü ve KTMMOB Peyzaj Mimarları Odası ile birlikte ortaklaşa düzenlendi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, seminere YDÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Tamer ŞANLIDAĞ, Peyzaj Mimarları Odası Başkanı Yrd. Doç. Dr. Buket ASİLSOY, Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Zihni TURKAN, Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Özge ÖZDEN FULLER,akademisyenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Peyzaj Mimarları Odası Başkanı Yrd. Doç. Dr. Buket ASİLSOY konuşmasında, IFLA (International Federation of Landscape Architects) üyesi konuşmacı Niek HAZENDONK ile bir yıl önce Antalya’daki bir toplantıda tanıştıklarını ve şehirlerde ekolojik yaşam üzerine ortak bir seminer düzenleme fikrinin oluştuğunu belirterek, Niek HAZENDONK’u YDÜ ‘de ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Özge ÖZDEN FULLER ise konuşmasında “Ekolojik yaşam tarzını benimseyen insanların yeryüzünün bir parçası olduklarının bilincinde olduklarını, doğayı keşfetmeyi, izlemeyi - öğrenmeyi, paylaşmayı, doğaya saygı duymayı benimsediklerini” dile getirdi. bu etkinliğin düzenlenmesindeki çabalarından dolayı Oda Başkanı Yrd. Doç. Dr. Buket ASİLSOY’a, teşviklerinden dolayı Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Zihni TURKAN’a ve katkı koyan herkese teşekkür ederek, Niek HAZENDONK’u Yakın Doğu Üniversitesi kampüsünde ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Zihni TURKAN ise bu yıl Mimarlık Fakültesi’nin kuruluşu’nun 25. Yılı olduğunu, bu bağlamda Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nün ve KTMMOB Peyzaj Mimarları Odası’nın organizasyonunu üstlendiği uluslararası seminer etkinliğinden ötürü katkı koyan herkese ve de özellikle Hollanda’dan konuşmacı olarak gelen Niek HAZENDONK’a teşekkürlerini etti.

Etkinlik Hollandalı Peyzaj Mimarı Niek HAZENDONK’un “Eco-Urbanism and Eco-Neighbourhood Examples” başlıklı seminer sunumu ve video gösterimi ile devam etti. Etklinlik sonunda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tamer ŞANLIDAĞ, konuşmacı Niek HAZENDONK’a teşekkür belgesi takdir etti.