Yakın Doğu Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğrencileri 2016 -2017 Güz Dönemi Projelerini Sergiledi
Eklenme Tarihi: 05 Mart 2017, 11:27
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 16:57

Yakın Doğu Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü 2. Sınıf Öğrencileri 2016 -2017 Güz Dönemi proje sergilerini Dikmen Belediyesi İşbirliği ile gerçekleştirdi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, “Dikmen Belediyesi Hizmet Binası Tasarımı ve Kent Meydanı Düzenlemesi” konulu projeler Dikmen Gençlik Merkezi DİGEM’de belediye görevlileri, bölge halkı ve öğrencilerin izlemesine sunulduğu belirtildi.

Etkinlik’te Mimarlık Bölüm Başkanı Dr. Kozan UZUNOĞLU, Proje öğrencileri adına Nurcan ERBAŞI, Proje yürütücüleri adına Yrd. Doç. Dr. Enis Faik ARCAN ve Dikmen Belediyesi Başkanı Yüksel ÇELEBİ kısa birer konuşma yaptılar.

Yüksel ÇELEBİ; "Bu İşbirliği İçin Yakın Doğu Üniversitesi Ailesine Teşekkür Ederim"

Dikmen Belediye Başkanı Yüksel ÇELEBİ hazırlanan projelerin vizyonlarının , ilerde yapılması planlanan Dikmen Belediye Binası ve çevresinin şekillenmesine büyük katkı yapacağını söyledi. Bu işbirliği için Yakın Doğu Üniversitesi ailesine teşekkür etti.

Proje Koordinatörü , Yrd. Doç. Dr. Enis Faik ARCAN ise; Dikmen belediyesine 11 yeni köyün idari olarak bağlanması ile belediye hizmet alanlarının artacağını yeni ve daha büyük bir belediye binası ile çok sayıda nitelikli personel ihtiyacı olacağını belirtti. Yakın Doğu Üniversitesi Mimarlık Fakültesi olarak bu konuda proje çalışmasının bina alanı, işlev dağılımı ve kitle düzeni uygunluklarının araştılması ile bu gelişmeye katkı koyulabileceği vurgulandı. Ayrıca belediyeler konusunda akademik çalışması ile katkı koyan Öğ. Gör. Gökhan ÖZDEMİR’e de proje ekibi adına teşekkür edildi.

Yrd. Doç. Dr. Enis Faik ARCAN, Mimarlık mesleğinin gereği olarak güzel sanatlar açısından da tasarımlarında ekolsel davranış ve farklı çözüm yakalaşımları ile öğrencilerin, mesleki farkındalıklarını bu sergi vasıtası ile belirttiklerini vurgulayarak öğrencilere başarılar diledi.

Proje Yürütücüleri; Yrd. Doç. Dr. Enis Faik ARCAN, Dr. Kozan UZUNOĞLU, B. A. Gökhan ÖZDEMİR ve Proje Öğrencileri; Esat COŞKAN, Nurcan ERBAŞI, Umut ÇELİK, Mustafa DALICI, Zehra SERT, İbrahim AKTUNA, Yunus ÖZEN, Murat EMRE, Mehmet KARAASLAN, Rawa HAMASUR, İrfan GÖÇEN, Yunus KESKİN, Orkun BOYACI, Amr Zarzour HALLAK, Muhammed Muneeb CHANDIO, Emre UYAR, Tamer FIRAT, Emrah ÖZDEN, Ümit AYDIN, Ahmad ALKAWAS, Kinka KPANTİ, Hadi TAYARA, Hasan BERBER, Murat Tayfun AYDOĞAN, Feyza SAĞLIK, Gamze DİRGENERALİ'nin katkılarıyla erçekleştirilen sergi 14 – 17 Mart 2017 tarihleri arasında Yakın Doğu Üniversitesi Mimarlık Fakültesi holünde sergilenmeye devam edecek.