Yakın Doğu Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi
Eklenme Tarihi: 26 Haziran 2017, 14:06
Son Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2020, 15:19

Yakın Doğu Üniversitesi Mimarlık Fakültesi 2016 – 2017  Bahar Dönemi mezuniyet töreni Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi Büyük Salon’da gerçekleştirildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, törene, Yakın Doğu Üniversitesi Rektör yardımcısı Doç. Dr. Mustafa KURT, Yakın Doğu Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Zihni TURKAN, Girne Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı, Enstitü Müdürleri, Dekan Yardımcıları, öğretim üyeleri,öğrenciler ve aileler katıldı.

ÖREN, aziz şehitler anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Yakın Doğu Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Zihni TURKAN açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Doç. Dr. Zihni TURKAN; “Fakültemizin 25 yıllık tarihine tanık olan bir öğretim elemanı olarak öncelikle üniversitemizin olduğu gibi fakültemizin de kurucusu bu süre boyunca katkı ve destekleri ile hep bizimle birlikte olan Kurucu Rektörümüz Dr. Suat GÜNSEL’e, 25 yıllık süreçte fakültemize ilgi ve katkılarını esirgemeyen üniversitemizin tüm yöneticilerine ve sınırsız özverileri ile fakültemizi hep ileriye taşıyan profesörlerimizden asistanlarımıza kadar tüm akademik kadromuza ve fakülte çalışanlarına da teşekkürlerim sonsuzdur.” Dedi.

Mezun olan öğrencilere de seslenen Doç. Dr. TURKAN, "Sizleri çok yorucu, meşakkatli fakat ortaya çıkardığınız tasarım ürünlerinizde hep mutlu olduğunuz zor bir eğitim sürecinden geçip bugüne ulaştığınızı biliyoruz. Biz bu süreci sizlerle yaşadık, paylaştık. Bu mutlu sonda sizleri kutlarken, sizlere bu uğurda her türlü fedakarlığı gösteren ailelerinize, teşekkürünüzü yaşam boyunca başarılarınızla sunacağınızı bilerek, bu günün en mutlu kişileri olan, değerli velilerinize de sizler adına sağ olun var olun diyorum.” Diyerek, mezunlara mimarlığın bir yaşam biçimi olduğunu dile getirdi.

Yabancı öğrenciler adına konuşan fakülte birincisi Aliyano MOLDOVA’nın ardından konuşan Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Vekili Doç. Dr. Mustafa KURT, Doç. Dr. KURT, tasarımın ciddi bir iş olduğunu söylerken, “zanaat – sanat tartışmasına girmeyeceğim fakat temelinde yaratıcılık vardır Sanatta. Gelişimin gerektirdikleri, doğuştan bizim güçlerle özellikle tasarım ve sanatla ilgili doğduklarını düşünürler.” dedi.

Öğrencilere yaşamlarında başarılar dileyen Doç. Dr. KURT, velilere de özverilerinden dolayı tebriklerini iletti.

Konuşmaların ardınan Mimarlık Fakültesi öğrencilerinden Süleyman ÖZEMRE müzik dinletisi sundu.

Ardından dereceye giren fakülte birincisi Aliyano MOLDOVA, fakülte ikincisi Sümmeye ERTÜRK, fakülte üçüncüsü Selam DURDU’ya madalyalarını Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Vekili Doç. Dr. Mustafa KURT taktim etti.

Tören geleneksel kep atma töreni ile son buldu.

Haberin Videosu