Yakın Doğu Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İki Ayrı Uluslararası Konferansta Temsil Edildi
Eklenme Tarihi: 14 Kasım 2016, 15:05
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 11:50

YDÜ Mimarlık Fakültesi'nin Bildirileri Uluslararası ‘European Journal Of Sustainable Development’ İsimli Dergide Yayınlanmak Üzere Seçildi

Yakın Doğu Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Eylül ve Ekim ayları içerisinde uluslararası iki ayrı konferansta temsil edildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, İlk olarak 16-17 Eylül 2016 tarihinde İtalya’nın başkenti Roma’da tamamlanan ‘International Conference on Sustainable Development 4th ICSD 2016’ isimli konferansta Yrd. Doç. Dr. Buket ASİLSOY, “Evaluation of Environmental Worldview from the Perspectives of Undergraduate Students in N. Cyprus” başlıklı çalışmanın sunumunu gerçekleştirdiği bildirildi.

Yrd. Doç. Dr. Buket ASİLSOY, Selin LALECİ (BSc), Sinem YILDIRIM (BSc), Dr. Kozan UZUNOĞLU, Doç. Dr. Özge Özden FULLER ortak çalışması olarak hazırlanan bildiri ayrıca, Web Of Science‘ta taranan ‘European Journal of Sustainable Development’ isimli dergide basılmak üzere seçildi.

İkinci olarak 13-15 Ekim tarihlerinde İstanbul’da yapılan ‘‘International Conference on Sustainable Built Environment’’ isimli konferansta “Ecological Citizenship as the New Dimension of the Ecological City: A Survey Study in Famagusta, N. Cyprus” başlıklı bildirinin sunumu yapıldı. Yrd. Doç. Dr. Buket ASİLSOY ve Prof. Dr. Derya OKTAY tarafından hazırlanan bildiri, yoğun bir katılımla gerçekleştirilen konferansta akademisyenlerle ve yapı sektöründen seçkin katılımcılarla paylaşıldı.

YDÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uğurcan AKYÜZ; Fakülte olarak öğretim elemanlarımızın uluslararası başarılarından gurur duyuyoruz. Yüksek öğrenci sayımız, genç ve dinamik kadro ve üniversitemizin desteği ile daha üretken bir sürece girdik. Akademik alan açısından da büyüyen gücümüzle daha ön plana çıktık. Başta; Yrd. Doç. Dr. Buket ASİLSOY olmak üzere tüm arkadaşlarımı kutlarım” dedi.

Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Özge Özden FULLER ise ortak bilimsel çalışmaların Yakın Doğu Üniversitesi’nin uluslararası temsiliyetine katkı koymak yanında genç akademisyenlerin bağlı bulundukları anabilim dallarında kendilerini geliştirmelerine olanak sağladığını belirtti. FULLER; Üniversite yönetimine ve Mimarlık Fakültesi Dekanlığı’na uluslararası bilimsel araştırma ve etkinliklere göstermekte oldukları destekten ötürü teşekkürlerini bildirdi.