Yakın Doğu Üniversitesi Melekleri Kayseri’deki Mücadele Sonrası, Türkiye Kupası İçin Samsun’a Hareket Ediyor
Eklenme Tarihi: 05 Ekim 2015, 19:19
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 09:38

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, ev sahipliği yaptığı NEU CUP sonrasında kupa maçları öncesindeki en önemli hazırlık turnuvası olan 9. Erciyes Cup’ta üç gün boyunca mücadele etti.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, tam kadro olarak katıldıkları ilk turnuva olan 2-3-4 Ekim 2015 tarihlerinde gerçekleşen 9. Erciyes Cup’ta ilk gün Adana Aski ile karşılaşan YDÜ, turnuvaya 90-89 galibiyetle başladı. İkinci gün ev sahibi Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ Kayseri) ile kaşılaşan YDÜ, maçtan 80-76 mağlup olarak ayrıldı. Üçüncü ve son gün, Mersin Büyükşehir Belediyesi ile karşılaşan YDÜ, maçtan turnuvadaki ikinci galibiyetini alarak, 82-72 skorla ayrıldı. Mersin Büyükşehir Belediyesi ile oynanan maçın MVP’si 31 sayı, 10 ribaunt ve 1 asist ile Alyssa Thomas oldu.

Yabancı Oyuncular Takıma Kısa Sürede Uyum Sağladı…

WNBA’de oyanayan yabancı transferlerin de gelmesiyle birlikte tamamlanan takım, farklı oyun stratejileri ve savunma setleri uyguladı. Yabancı oyuncuların takımla kaynaştığı gözlemlenirken, turnuvada skorer isimler arasında yer alan Alyssa Thomas ön plana çıktı. Muazzam oyun görüşü ve yüksek şut yüzdesi ile dikkat çeken Ana Dabovic, 3 ve 4 Ekim’de oynanan maçlarda görev alırken; tüm maçlarda görev alan, pota altını çok iyi domine edebilen Kelsey Bone ve sürati ve savunma yönü güçlü olan Tiffany Hayes, oyun performanslarıyla göz doldurdu.

Erhan Ayaz : “Türkiye Kupası İçin Tüm Hazırlıklarımızı Yaptık, Galibiyete Oynayacağız”

Turnuva sonrası açıklamada bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Genel Menajeri Erhan Ayaz, takımın ilk kez bir arada oynadığını belirterek“Erciyes Cup, bizim için lig öncesi en önemli hazırlık turnuvasıydı. İlk defa tüm takımımız bir aradaydı ve üç gün boyunca tam kadro mücadele edildi. Oyuncularımızın son durumlarını görme fırsatımız oldu. Yabancı transferlerimizin oyun potansiyellerini ve stillerini WNBA’deki maçlarında takip ediyorduk; fakat takımımızdaki diğer oyuncular ile birlikte oynamaları, takımın kaynaşmasıyla nasıl olacağını net bir şekilde görmüş olduk.” dedi. Lig öncesi Samsun’da oynanacak Türkiye Kupası’na hazır olduklarını belirten Erhan Ayaz, “Türkiye Kupası için tüm hazırlıklarımızı yaptık; bugün Samsun’a yola çıkıyoruz. Türkiye Kupası’nda da takım olarak 8’li play-off’lara kalmak için bütün mücadelemizi sahaya yansıtacağız” dedi.