Yakın Doğu Üniversitesi Kızılay Kulübü Öğrencileri Türk Kızılay’ının Düzenlediği “Hedef 25 Çalıştayı”na Katıldı
Eklenme Tarihi: 03 Ocak 2018, 15:47
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 09:28

Yakın Doğu Üniversitesi Kızılay Kulübü öğrencileri, Türk Kızılay’ının düzenlediği “12. Hedef 25 Çalıştayı”nda, üniversite öğrencilerinin gönüllü ve düzenli kan bağışı yapılması konusunda yaptığı proje birincilik aldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Antalya’da düzenlenen ve Türk Kızılayı’nın, 18-25 yaş aralığındaki üniversite gençliğine kan bağışı ile hayat kurtarmanın değerini hatırlatan ve sorumluluk almalarını sağlayan Hedef 25 Çalıştayı’nda, Türkiye ve Kıbrıs’tan katılan 80 farklı üniversite öğrencilerine beş gün boyunca eğitim verildi.

Yapılan eğitim toplantısında, üniversitelerinde kan bağışı konusunda gönüllü çalışmalar yürütecek öğrencilere kan bağışı bilincinin artırılması, ve sürekliliğinin sağlanması gibi konular anlatıldı.

Ülkemizi En iyi Şekilde Temsil Ettiler…
Çalıştayda verilen eğitimlerin yanı sıra kendi aralarında 9 ayrı gruba ayrılan üniversite öğrencilerinin dahil olduğu proje yarışması düzenlendi. Öğrencilerin hazırladığı projelerin birbiriyle yarıştığı yarışmada, çalıştaya katılan Yakın Doğu Üniversitesi Kızılay Kulübü öğrencilerinden Tuğba Oğuz Sezer ve Saynur Akıllı, 1.lik ödülünü kazandılar. Kuzey Kıbrıs’tan çalıştaya katılan üniversiteler arasından Yakın Doğu Üniversitesi olarak birinciliği ülkemize taşıyan öğrenciler hazırladıkları projede, üniversite öğrencilerine gönüllü, bilinçli, karşılık beklemeksizin kan bağışı bilincini artırmayı sağlamanın yanı sıra sivil toplumda kan bağışı farkındalığının artırılması için neler yapılabileceğini anlattı.