Yakın Doğu Üniversitesi Kariyer Festivali Başlıyor
Eklenme Tarihi: 10 Mayıs 2016, 15:54
Son Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 10:39
Yakın Doğu Üniversitesi Kariyer Festivali Başlıyor...

Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci Dekanlığı tarafından düzenlenen, sektörün öncü firmalarının yer alacağı Kariyer Festivali 11-12-13 Mayıs tarihlerinde Yakın Doğu Üniversitesi kampüsünde gerçekleşecek.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci Dekanlığı tarafından düzenlenen Kariyer Festivali’nin amacının üniversite öğrencilerini sektörün önde gelen firmalarıyla tanışmalarını sağlamak, başarı hikayelerinden ilham almalarını sağlamak ve mezun olacak öğrencilerin firmalarla görüşmelerini sağlayarak kariyerlerine başlayabilmeleri için bir fırsat sunmak, girişimcilik becerilerini artırmak; aynı zamanda üniversite-sanayi işbirliğin güçlendirmek olduğu bildirildi.

Tiyatrodan Bankacılık Sektörüne, AB’nin Sunduğu Olanaklardan Stres İle Başa Çıkmaya Yönelik Söyleşiler Olacak…

11 Mayıs 2016 Çarşamba günü başlayacak ve 13 Mayıs 2016 Cuma günü sona erecek Kariyer Festivali’nin ilk günü Türk dizi, sinema ve tiyatro oyuncusu Hakan Bilgin’in “Kendini Farkedebilmek ve Mesleki Başarı Hikayesi” konulu söyleşisi ile başlayacak. Kariyer Festivali’nin ilk gününde  Yakın Doğu Üniversitesi Bankası Genel Müdürü Selami Kaçamak ve İş Bankası KKTC Genel Müdürü Kaan TOKAT’ın “Bankacılık Sektöründe Kariyer” konulu söyleşisi, AB Bilgi Merkezi Sorumlusu Derya TANGÜL’ün “Gençlere Yönelik AB’nin Fırsat ve Olanakları” konulu söyleşisi, Yrd. Doç. Dr. Necla TUZCUOĞLU’nun “21. Yüzyılda İnsan Olmak” konulu söyleşisi, Yrd. Doç. Dr. Semai TUZCUOĞLU’nun “Stres ile Başa Çıkmak ve Kişilik” konulu söyleşisi, Kuzey Kıbrıs Turkcell İnsan Kaynakları’nın “Yeni Mezunlara Mülakat ve Mülakat Simülasyonu”, KKTCell Ekibi tarafından gerçekleştirilecek “Yakın Doğu’luTurkcell’liler ile Kariyer Sohbeti” paneli, Dr. Nur TALUY’un “Meslekte Kişisel Marka Yaratmak” söyleşisi, Hazel ORAC’ın “MissFitness’in Başarı Basamakları” söyleşisi, Kıbrıslı sanatçı Ahmet EVAN’ın “En Güzel Hikayem” isimli söyleşisi ve Kuzey Kıbrıs Turkcell tarafından gerçekleştirilecek “Teknoloji ile İlgili Vaka Çalışması” workshopu yer alacak.

Standalarda Tanıtımlar Yapılacak Ve İş Ve Staj İçin Öğrencilerle Mülakat Görüşmeleri Olacak…

Kariyer Festivali’nin ikinci ve üçüncü gününde ise ağırlıklı olarak tanıtım ve mülakat görüşmeleri olacak. Yakın Doğu Üniversitesi Büyük Kütüphane Fuaye alanında KKTC ve Türkiye’den Kariyer Festivali’ne katılan 30’un üzerindeki firmanın açtıkları standlarda tanıtıma ayrılan ikinci gün sonrasında; festivalin üçüncü ve son gününde standlarda öğrenciler ile iş ve staj için mülakat görüşmeleri olacak ve Türkiye’nin önde gelen firmalarında Zade VİTAL’in CEO’su Dr. Mevlüt BÜYÜKHELVACIGİL’in “İş Dünyası Deneyimleri; Zade VİTAL’in Hikayesi” konusu söyleşisi ile sona erecek.

Doç. Dr. Dudu Özkum YAVUZ: “Kariyer Festivali’nin Amacı Öğrencilerimizi İş Hayatına Hazırlamanın Yanı Sıra, İş Hayatını Anlamalarını Ve Deneyimlemelerini Sağlayarak Daha Doğru Seçimler Yapmalarını Sağlamak”

Kariyer Festivali’ni düzenleyen Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci Dekanı Doç. Dr. Dudu Özkum YAVUZ, Kariyer Festivali’nin öğrenciler için çok önemli olduğunu vurguladı. “Yakın Doğu Üniversitesi olarak herzaman öğrencilerimiz için daha neler yapabiliriz diye düşünüyoruz. Öğrenci Dekanlığı olarak Kariyer Günleri konseptini yenileyerek Kariyer Festivali’ne dönüştürdük. KKTC ve Türkiye’den sektörün önde gelen 30’un üzerinde firmayı öğrencilerimizle buluşturuyoruz. Hem iş tecrübelerine ve sektöre yönelik seminerlere katılabilecekleri, hem standları gezerek firmalar hakkında detaylı bilgi alabilecekleri hem de bu firmalardan yetkililer ile staj ve iş mülakatlarına girebilecekleri bir program hazırladık. Öğrencilerimizin söyleşilerden, firmalarla yapacakları görüşmelerde ve de mülakatlardan çok şeyler öğreneceklerine inanıyoruz” dedi.