Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın WNBA’de Oynayan Sırp Yıldızı Ana Dabovic Basın İle Buluştu
Eklenme Tarihi: 02 Ekim 2015, 21:19
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 09:37

YDÜ Kadın Basketbol Takımı’nın gözde transferlerinden olan Ana Dabovic dün itibariye KKTC’ye gelmesinin ardından bugün Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçti ve sonrasında basınla buluştu.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Sırp Yıldız Ana DABOVİÇ'in basınla buluşmasına YDÜ Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. Murat Tüzünkan ile YDÜ Sağlık ve Spor Daire Başkanı Yrd.Doç.Dr. Hakan Atamtürk eşlik etti.

YDÜ Sağlık ve Spor Daire Başkanı Yrd.Doç.Dr. Hakan Atamtürk ,Yakın Doğu Kadın Basketbol Takımı’na Ana Dabovic gibi bir sporcuyu transfer etmiş olmaktan çok mutlu olduklarını belirtti. “Ana Dabovic çok önemli bir isim; WNBA’de oynamış, MVP seçilmiş ve kariyeri başarılarla dolu bir sporcu. Bunun yanı sıra bir sporcuda olması gereken tüm özellikleri gerek karakterinde gerek kariyerinde barındırıyor; gerçek sporcu olarak tanımlayabileceğimiz bir sporcu. Türkiye camiasında da çok ses getirdiğini de eklemek istiyorum. Ana Doboviç; takımımızın,ülkemizin “Michael  Jordan”nu olacak. Ana Daboviç belki de okulumuzun yeni yüzü olacak.Böyle bir ismi ülkemiz basketboluyla buluşturmanın gerçekten çok anlamlı olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Ana Dabovic : “Yakın Doğu Üniverstesi’ni Seçmemde, Yakın Doğu Üniversitesi’nin Pozitif Algısı Ve Güçlü Oyuncuları Büyük Rol Oynadı”

Kıbrıs’ı çok beğendiğini belirten Ana Dabovic, “daha dün geldim. Bana karşı gösterilen misafirperverlikten ve samimiyetten son derece mutluluk duydum. Kıbrıs’a gelmiş olmaktan çok mutluyum” dedi. Yakın Doğu Üniversitesi hakkında duyduğu güzel yorumlar ve takımda oynayan arkadaşlarının olumlu konuşmalarının takımı seçmekte büyük rolü olduğunu belirten başarılı yıldız “Yakın Doğu Üniversitesi’ni seçmemin nedeni henüz birebir tanışmamış ve birlikte oynayamamış olsam da takımdaki değerli oyuncular ve takım hakkında duyduğum güzel şeyler oldu" dedi.

Ana Doboviç : Hedefleri Beni Etkiledi  ve  Benimde  Bu Hedeflerin Bir Parçası Olmam Gerek

Daboviç ; "Yakın Doğu Üniversitesi’nin Hedefleri beni etkiledi. Benimde  bu hedeflerin bir parçası olmam gerek. Bu sezon hedefim, takımın kendi hedefi için elimden gelenin en iyisini yapmak olacak. Takım kendi hedefine ulaştığında, ben de kendi hedefime ulaşmış olacağım” dedi. Takım ile bu akşam Kayseri’de bir araya gelecek olan Ana Dabovic, Kıbrıs izlenimlerini de daha sonra paylaşacağını belirtti. “İlk izlenim olarak çok sevdim, doğası, havası çok güzel; ama daha dün geldim. Duygu ve düşüncelerimi biraz zaman geçtikten sonra paylaşacağım” dedi.

YDÜ Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. Murat Tüzünkan yaptığı konuşmada; "takımımızın çok büyük hedefleri ve çok büyük sorumlulukları var. Dün TRT’de ligde ilk dört takımdan biri olacağımız konuşuldu. Biz de takım olarak üzerimize düşeni yapacağız. Yeni transferlerimizle birlikte önce bu akşam Erciyes Cup’ta başlıyoruz, sonrasında Samsun’da Türkiye Kupası’nda devam edecek. İlk maçımız 17 Ekim’de olacak. Bu zamana kadar bize gösterdiğiniz destek için siz basın mensubu arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi. Sembolik imza töreni ardından basın toplantısı sona erdi.