Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Sırbistan Kampına Başladı
Eklenme Tarihi: 31 Ağustos 2015, 20:06
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 09:42

2015-2016 sezonunda Türkiye Kadınlar Süper Ligi’nde mücadele edecek Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Yakın Doğu Melekleri, sezon hazırlık kampı için Sırbistan’a gitti.

Yakın Doğu Üniversitesi, Lefkoşa (Near East University, Nicosia) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın (29 Ağustos 2015, Cumartesi) Ercan Havalimanı’ndan İstanbul aktarmalı uçuş ile Sırbistan’a gittikleri belirtildi. Sırbistan’a indikten sonra otobüs ile kamp yapacakları Zlatibor kentine giden kafile, otellerine yerleşti. İlk günü ter atma idmanıyla geçiren takımın, günde çift idman ile yeni sezona hazırlanacağı, kampın sonunda Sırbistan’ın Zlatibor kentinden ayrılarak başkent Belgrad’ta bir hazırlık maçı yapacağı bildirildi.

Alper Durur: “Daha Da Güçlenerek Döneceğiz”…

Romanya’da gerçekleştirilen Avrupa Gençler Şampiyonası’nda Türkiye Genç Milli Takımı Baş Antrenörlük görevinden dönerek takım ile idmanlara başlayan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Baş Antrenörü Alper Durur, kampın kendileri için çok yararlı geçeceğini belirtti.

“Takımımız Süper Lig’e ve Türkiye kupası müsabakalarına büyük bir ciddiyet ve özveri ile hazırlanıyor. Yeni transferlerimiz ve mevcut oyuncularımızın uyumu için yaptığımız antrenmanların yanı sıra, kondüsyon güçlendirmeye yönelik antrenmanlar da yapacağız. Buradaki kampımız boyunca hem takımın hem de her bir oyuncumuzun daha da güçleneceğini ve gelişeceğini söyleyebilirim. Takım oyunu algısını oluşturarak; hem oyun stratejileri geliştireceğiz hem de bir vücudun organları gibi olmayı öğreneceğiz. Bireysel olarak ise her bir oyuncumuzun testleri sonucu hazırlanan kişisel programlar ile kendilerini geliştirmelerini ve güçlendirmelerini sağlayacağız. Bu sezon biz, Türkiye Kadınlar Süper Ligi’nde iddialı takımlardan biri olmak için yola çıktık; bunun için sezon öncesi kamp çok önemli, bizde Sırbistan kampını en iyi şekilde değerlendirip yurda döneceğiz” dedi.

Aslı Sevinç: “Sırbistan Kampında Sezona En Şekilde Hazırlanacağız”.

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Kaptanı Aslı Sevinç, Sırbistan kampının takıma çok yarayacağını belirtti. Başarılı oyuncu “kamp için Sırbistan’ın seçilmesi bize çok iyi gelecek. Takım olarak hem kendimizle yarışacağımız idmanlara çıkacağız hem de bu güzel doğanın keyfini çıkaracağız. Takım arkadaşlarım ve kendi adıma konuşmam gerekirse koçumuz Alper Durur ile birlikte oyunu kurguları geliştirirken, yaptığımız kondisyon antrenmanları ile de oyuncu olarak kendi gücümüzü artıracağız” dedi. “Kamp yaptığımız Zlatibor kentinde yeşilin doğanın tadını çıkaracağız, hem de çok ciddi ve zorlu idman programlarıyla fiziken ve mental açıdan sezona en şekilde hazırlanacağız” diyen başarılı oyuncu, yeni sezonda iddialı olduklarını ve tüm çabalarının bunun için olduğunu belirtti.