Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Samsun Canik Belediyesi İle Karşılaşıyor
Date Added: 21 Ekim 2017, 13:30
Last Updated Date:27 Kasım 2020, 10:43

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin üçüncü haftasında deplasmanda Samsun Canik Belediyesi ile mücadele edecek.

Yakın Doğu Üniversitesi Spor Kulübü’nden verilen bilgiye göre maç, 22 Ekim 2017 Pazar günü, saat 14.00’de Samsun Canik Belediye Spor Salonu’nda oynanacak.

Lige yenilgisiz devam eden iki takımında iki galibiyeti bulunuyor. Zorlu maçta kaybeden taraf ligdeki ilk yenilgisini almış olacak.

Zafer Kalaycıoğlu: “Zor Bir Deplasmanda Mücadele Edeceğiz…”
Deplasmanda Samsun Canik ile çıkacakları maçı değerlendiren Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Zafer Kalaycıoğlu, iyi bir oyunla güzel bir galibiyet almak istediklerini söyledi.

Samsun Canik’in çok iyi bir kadro oluşturduğunu ve kolay bir rakip olmadığını belirten Başantrenör Kalaycıoğlu, “Samsun Canik dikkat edilmesi gereken bir takım. Play off’lara kalma adayları arasında kuvvetli olan takımlardan. Bizim de amacımız geçen yıl elde ettiğimiz başarıları tekrarlamak. Bunu elde etmek içinde ev sahibi avantajını elimizde tutmamız gerekiyor. Önemli ve zor bir deplasman maçı olacak. Her iki takımda kazanmak için tüm mücadelesini ortaya koyacaktır.İki takım için sert, hızlı ve tempolu bir maç olacak. Rakibimize saygı duyuyoruz. Pota altını etkili kullanarak deplasmandan kazanarak ayrılmak ve galibiyet serimize devam etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.