Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı ile Süper Lig Öncesi
Eklenme Tarihi: 17 Ekim 2015, 11:24
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 09:33
Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’ne bu sezon yükselen ve açılış maçını oynayacak olan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı ile lig öncesi görüşerek, hedeflerini, duygu ve düşüncelerini konuştuk.

Süper Lig öncesi Süper Lig takımlarıyla özel turnuvalarda ve Türkiye Kupası’nda karşılaşan takımın başarılı oyuncuları Kelsey Bone, Alyssa Thomas, Aslı Sevinç, Bahar Yapar ve başantrenör Alper Durur, Süper Lig hazırlıklarından ve heyecanlarından bahsettiler.

Kelsey Bone: “İyi mücadele eden bir takımız, Lig’de de bu mücadelemiz devam edecek”

Lig’de oynayan takımları tanıdığını belirten, yabancı transferlerden Kelsey Bone, “karşılaşacağımız takımları tanıyorum. Yeni oluşan bir takım olmamıza karşın birbirimize çok iyi ısındık ve güzel oyun kurguları geliştirdik. Maçlarda takım olarak iyi mücadele ettik, Lig’de de devam edeceğini düşünüyorum” dedi.

Alyssa Thomas: “Lig’in zorlu rakiplerinden biri olacağız”

Takımın WNBA’de oynayan yabancı transferlerinden Alyssa Thomas, takım olarak heyecanlı olduklarını belirtti. “Daha önce bu ligde hiç oynamadım, benim için yeni bir deneyim olacak. Her ligin kendi dinamikleri var, biraz Lig öncesi turnuvalarda ve Türkiye Kupası maçlarında bu dinamiklere hakim olmaya başladım. Birbirini iyi anlayan bir takım olduk, Lig’in zorlu rakiplerinden biri olacağımızı düşünüyorum” dedi.

Aslı Sevinç: “Çok heyecanlıyız, heyecanımızı motivasyona dönüştürüyoruz”

Takım kaptanı Aslı Sevinç, heyecanlı ve yüksek moralli olduklarını belirterek “Türkiye Kupası Elemleri’nde grubun lideri olarak çıktık ve aslında sezonun ilk hedefini gerçekleştirmiş olduk. Bu bizim motivasyonumuzu çok yükseltti, başaracağımıza olan inancımızı perçinledi. Lig’deki hedefimiz, ilk 8 takımdan biri olmak ve Avrupa’ya gidebilmek. Bu hedefimizi başarmak için gerekli özveriyi gösteriyoruz. Takım olarak yeniyiz ama birbirimizle çok iyi anlaştık ve bu oyunumuza da yansıyor. Lig’in açılış maçını oynamamız da bizim için ayrı bir heyecan oldu, ama bu heyecanımızı motivasyona dönüştürerek sahada en iyi mücadelemizi vereceğiz” dedi.

Bahar Yapar: “Kendimizi sürekli geliştiriyoruz, Lig’in en zorlu rakiplerinden olacağız”

Takıma bu sene transfer olan Bahar Yapar ise, Lig’deki takımlar arasında kendilerini favoriler arasında gördüklerine değindi. “Lig’de çok güçlü takımlar var, onlarla karşılaşmak için özellikle çok heyecanlıyız. Hazırlık turnuvalarından beri bir aradayız, çok zaman olmadı, fakat takımdaki tüm oyuncular son derece profesyonel olduğu için birbirimize hemen uyum sağladık ve birbirimizi de oyun kurgularımızı da geliştirerek Lig’e hazırlandık. Kendimizi sürekli geliştirmeye devam edeceğiz. Lig’in en zorlu rakiplerinden biri olacağımıza inanıyorum” dedi.

Alper Durur: “Sahadaki oyunda çok büyük özveri var, bizi başarıya bu özveri taşıyacak”

Takımın Başantrenörü Alper Durur, potansiyeli olan bir takım ile çalıştığını ve sahada sürekli gelişen bir takım görmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi. “Takımın potansiyeli çok yüksek. Yeni kurulduğu için, en iyi halini alması biraz zaman alacak tabi ki; fakat her maçta takımdaki gelişmeyi çok net görüyorum ve bundan son derece mutluyum. Koyduğumuz hedef için verilen özverinin sahaya yansıması gerçekten çok başka bir duygu. Takımımızın sürekli daha çok geliştiğini, her maç bir önceki maçtan daha iyi mücadele vereceğini düşünüyorum. Hedefimiz ilk 8 takımdan biri olarak Avrupa Lig’lerinde de mücadele edebilmek ve bu hedef için gerçekten takımın her bir üyesi canla başla çalışıyor. Takımın sahada oynadığı oyunda, takımla ilgili herkesin kattığı büyük bir özveri var, izlediğimiz bu özverinin eseri. Hedefimizi gerçekleştireceğimize inanıyorum” dedi.