Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Hatay Büyükşehir Belediyesi’ni Ağırlıyor
Eklenme Tarihi: 26 Şubat 2016, 13:37
Son Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2020, 09:36

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nin 20. haftasında Hatay Büyükşehir Belediyesi ile karşılaşacak. Mamak Belediyesi Spor Salonu'nda oynanacak karşılaşma 27 Şubat 2016 Cumartesi günü saat 14:00’da başlayacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 27 Şubat 2016 Cumartesi günü oynanacak karşılaşma ile ilgili Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Antrenörü İlker Gözeneli ve oyuculardan Asena Yalçın ile Alyssa Thomas’ın değerlendirmeleri şöyle oldu.

İlker Gözeneli: “Hatay Büyükşehir Belediyesi Ligin En Zorlu Rakiplerinden”

Hatay Büyükşehir Belediyesi karşılaşması öncesinde değerlendirmelerde bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Antrenörü İlker Gözeneli, Hatay Büyükşehir Belediyesi takımının çok güçlü ve zor bir rakip olduğunu belirtti. "Hatay Büyükşehir Belediyesi, ligin en zorlu rakiplerinden biri. Milli Takım maçları nedeniyle karşılaşma olmayan bu bir haftada maça konsantre olduk. Hatay Büyükşehir Belediyesi ile oynadığımız ilk maç kadar heyecanlı ve temposu yüksek bir maç olacağını düşünüyorum. İlk karşılaşmamızda ikinci uzatma sonucunda galip gelmiştik. Bu maçtan da galip olarak dönmek istiyoruz” dedi.

Asena Yalçın: “Galip Gelen Taraf Olmak için Mücadele Edeceğiz”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı oyuncularından Asena Yalçın, maça iyi hazırlandıklarını ve konsantrasyonlarının yüksek olduğunu belirtti. "Hatay Büyükşehir Belediyesi ligin puan liderliğine oynayan bir takım. Biz de son üç maçı üst üste kazandık; serimizin bozulmaması için karşılaşmalara tüm gücümüzle hazırlanıyoruz. Önceki karşılaşmamız, seyircinin nefesini tutarak izlediği bir karşılaşma oldu. Bu karşılaşmanın da yine yüksek tempoda geçeceğini düşünüyorum. Galip gelen taraf olmak için mücadele edeceğiz" dedi.

Alyssa Thomas: "Zor Bir Maç Olacak; Ama Kazanmak için Sahada Olacağız"

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı oyuncularından Alyssa Thomas ise, “üç hafta üst üste galibiyet aldık. Araya bir hafta ara girdi ve bu bir haftada biz daha da iyi hazırlandık. Hatay Büyükşehir Belediyesi ligin en zor takımlarından biri; ama biz de iyi bir takımız. Zor bir maç bizi bekliyor; ama kazanmak için sahada olacağız” dedi.