Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Fenerbahçe’yi Konuk Ediyor
Eklenme Tarihi: 16 Mart 2016, 14:58
Son Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 15:55

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nin 22. haftasında evinde Fenerbahçe ile karşılaşacak. Mamak Belediyesi Spor Salonu'nda oynanacak karşılaşma 17 Mart 2016 Perşembe günü saat 16:15’te başlayacak. Karşılaşma, TRT SPOR kanalı naklen yayınlanacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 17 Mart 2016 Perşembe günü oynanacak karşılaşma ile ilgili Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Genel Menajeri Erhan Ayaz, Antrenör İlker Gözeneli ve oyuculardan Simay Karaman ile Marica Gajic’in değerlendirmeleri şöyle oldu.

Erhan Ayaz: “Hedefimiz Önümüzdeki Tüm Maçları Kazanmak”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Genel Menajeri Erhan Ayaz müsabakanın zorluğuna değinerek; “Fenerbahçe gibi ligin hem lideri hem de kadro olarak çok güçlü bir takıma karşı oynayacağımızın bilincindeyiz. Daha önceki demeçlerimde dile getirdiğim gibi Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Süper Ligi çok zorlu bir lig. Ligin son dönemecine girdiğimiz bu haftalarda neredeyse hedefsiz takım kalmadı. Play off’ta iyi yer edinmek, play-off’a girebilmek ve ligte kalma adına mücadele eden takımlardan oluşan 3 ayrı hedef grubunda takımlar mevcut. Biz de son haftaları bu gerçekliğin bilincinde olarak her maça aynı ciddiyetle hazırlanıyoruz. Hedefimiz önümüzdeki tüm maçları kazanmak” dedi.

İlker Gözeneli: “Fenerbahçe Ligin En Zorlu Rakiplerinden, Bunun Bilinciyle Hazırlandık”

Fenerbahçe karşılaşması öncesinde değerlendirmelerde bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Antrenörü İlker Gözeneli, Fenerbahçe ile oynayacakları karşılaşmanın son derece zorlu bir mücadele olduğunu dile getirdi. "Fenerbahçe ligin lideri ve çok güçlü bir takım. Bunun bilincindeyiz ve hazırlıklarımızı bu bilinçle tamamladık. Yüksek tempolu ve zor bir maç bizi bekliyor. Karşılaşmanın TRT SPOR’dan canlı yayınlanması bizim için çok değerli; böylelikle Kıbrıs’taki taraftarlarımız da mücadelemize ortak olabilecekler” dedi.

Simay Karaman: “Zor Bir Karşılaşma Bizi Bekliyor”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı oyuncularından Simay Karaman, maça iyi hazırlandıklarını ve karşılaşmaya konsantre olduklarını ifade ederek; "Fenerbahçe ile kendi sahamızda karşılaşacağız; ligin liderini ağırlayacağız. Lig lideri ile karşılaşmak her takım için stres vericidir. Biz de stresimizi bizi motive edecek şekilde antrenmanlarda daha sıkı çalışmaya yönelttik. Zor bir maç olacak; tüm gücümüzle sahada olacağız" dedi.

Marica Gajic: "Her Maç Bizim İçin Çok Önemli”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı oyuncularından Marica Gajic ise, takım olarak her zamankinden çok çalıştıklarını belirterek; “Ligin son yarısındayız ve her maç final maçı değerinde. Her maça bu bilinçle hazırlanıyoruz. Fenerbahçe’nin gücünü biliyoruz ve buna göre hazırlıklarımızı yaptık. İyi sonuçlar almak için çok çalışıyoruz. Yüksek tempolu ve zor bir maç olacak. Sahada tüm gücümüzle mücadele edeceğiz” dedi.