Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Edirnespor Deplasmanında
Eklenme Tarihi: 19 Mart 2016, 16:25
Son Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 15:22

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nin 23. haftasında deplasmanda Edirne Belediyesi Edirnespor ile karşılaşacak. 20 Mart 2016 Pazar günü saat 16:00’da başlayacak karşılaşma, Mimar Sinan Spor Salonu'nda oynanacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 20 Mart 2016 Pazar günü oynanacak karşılaşma ile ilgili Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Antrenörü İlker Gözeneli ve oyuculardan Hülya Özkan ile Yelena Leuchanka’nın değerlendirmeleri şöyle oldu.


İlker Gözeneli: “Her maç bizim için çok önemli”

Edirne Belediyesi Edirnespor karşılaşması öncesinde değerlendirmelerde bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Antrenörü İlker Gözeneli, ligin son dönemecinde her maçın çok önemli olduğuna değinerek; "Edirne Belediyesi Edirnespor ile oynayacağımız maç bizim için çok önemli. Ligin son dönemecindeyiz; tüm maçlar bizim için hayati önem taşıyor. Edirnespor 22. Haftada karşılaştığı Orduspor’u ciddi farkla yendi. Biz de lig lideri ile karşılaştık ve iyi bir mücadele verdik. Bu maçta kazanmak zorundayız; kazanmak için sahada olacağız.” dedi.

Hülya Özkan: “Her maçın ne kadar önemli olduğunun farkındayız”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı oyuncularından Hülya Özkan, maça konsantre olduklarını belirterek; "Edirne Belediyesi Edirnespor iyi bir takım. Ligde aynı mücadeleyi veriyoruz. Onlar da, biz de, kazanmak zorundayız. Her maçın bizim için çok önemli olduğunun bilinciyle hazırlandık. Kazanmak için mücadele edeceğiz" dedi.

Yelena Leuchanka: "Yüksek tempolu bir maç bizi bekliyor; kazanan taraf olmak istiyoruz”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı oyuncularından Yelena Leuchanka ise, maça çok önem verdiklerini ve iyi hazırlandıklarını belirtti. “Ligin son maçlarını oynuyoruz ve her bir maçın çok önemli olduğunu farkındayız.  Edirnespor iyi bir takım; ligdeki tüm takımlar sın derece iyi ve güçlü takımlar. Kaybetme lüksümüz olmadığının farkındayız; kazanmaya konsantre olduk. Kıbrıs’a galip olarak dönmek istiyoruz” dedi.