Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Basketbolu Geliştirenler Derneği Karşısında
Eklenme Tarihi: 08 Ocak 2016, 10:37
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 14:43

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin ikinci döneminin ilk karşılaşmasını Basketbolu Geliştirenler Derneği ile oynayacak. 9 Ocak 2016 Cumartesi günü saat 14:00’da başlayacak karşılaşma Kadıköy - Caferağa Spor Salonu’nda oynanacak. Karşılaşma TRT Spor kanalından naklen izlenebilecek.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 9 Ocak 2016 Cumartesi günü deplasmanda oynanacak karşılaşma öncesinde Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Antrenörü İlker Gözeneli’nin ve takım oyuncularından Tiffany Hayes ve Asena Yalçın’ın görüşleri şöyle oldu.

İlker Gözeneli: “Ligin İlk Yarısındaki Mücadelemizden Farklı Bir Mücadele Vereceğiz”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Antrenörü İlker Gözeneli, takım olarak ligin ikinci yarısı için yoğun olarak hazırlandıklarını belirtti. “Takım olarak ligin ilk yarısındaki mücadelemizden farklı bir mücadele sergileyeceğiz. Sezon başında koyduğumuz hedeflerimize ulaşmak için neler yapabileceğimiz belirledik ve belirlediğimiz bu noktalar üzerinden ligin ikinci yarısında farklı bir mücadele içinde olacağız. Yakın Doğu Üniversitesi tüm zorlukların üstesinden gelebilecek bir kulüp. Biz iyi bir takımız ve hedeflerimize ulaşacağımızdan eminiz” dedi. İkinci yarıya, farklı oyun kurguları ile ve oyuncular ile birebir görüşmeler yaparak hazırlandıklarını belirten İlker Gözeneli, “ilk devrenin ikinci periyodunda hiç beklemediğimiz sonuçlar aldık. Mücadele noktasında eksikliklerimiz vardı. Bu hafta takım kurgusunda bazı küçük değişiklikler yaparak mücadele gücümüzü daha üst noktaya çekmeye çalıştık. Oyuncularımızla birebir görüşmeler yaparak onlara neler istediğimizi anlattık” dedi. Ligin ikinci yarısının ilk karşılaşmasından galip ayrılmak istediklerini belirten İlker Gözeneli, “ligin ilk yarısında oynadığımız son maçlardaki sonuçlarımızdan memnun değiliz. Ligin ikinci yarısına kazanarak başlamak istiyoruz. Bu haftaki antrenmanlar çok iyi seviyede geçti. Oyuncularımızdan çok iyi reaksiyonlar aldım. BGD maçı için çok yoğun ve verimli hazırlandık. Oyuncularımızın maçta tüm güçleri ile mücadele edeceklerini biliyorum. Hakettiğimiz sonuçla sahadan ayrılmak istiyoruz” dedi.

Asena Yalçın: “İstanbul'a Kazanmak İçin Geldik”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı oyun kurucularından Asena Yalçın, Basketbolu Geliştirenler Derneği ile karşılaşmalarından galip ayrılmak istediklerini ifade etti. “Ligin ilk dönemindeki oyunumuzdan farklı bir oyun sergileyeceğiz. İkinci yarı bizim için daha da önemli artık, hedeflerimizi gerçekleştirmek istiyoruz. Ligin ikinci yarısının ilke maçına çıkacağımız için son derece heyecanlıyız ve bu karşılaşmadan kazanan taraf olarak dönmek istiyoruz” dedi.

Tiffany Hayes: “İkinci Yarıya Kazanarak Başlamak İstiyoruz”

Yakın Doğu Üniversitesi Kasın Basketbol Takımı’nın en skorer isimlerinden Tiffany Hayes, ligin ikinci yarısını iyi sonuçlar alarak tamamlamak istediklerini belirtti. “Ligin ilk yarısı bizim için bir denemeydi diyebilirim. Kendi adıma, ligin yapısını ve takımları tanıma şansım oldu. İkinci yarıda eksiklerimizi gidererek hedeflerimizi gerçekleştirmek için sahada olacağız. Ligin ikinci yarısına kazanarak başlamak istiyoruz” dedi.