Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, AGÜ Kayseri’ye Konuk Oluyor
Eklenme Tarihi: 12 Mart 2016, 12:34
Son Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 16:19

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nin 21. haftasında AGÜ Kayseri ile karşılaşacak. 13 Mart 2016 Pazar günü saat 16:00’da başlayacak karşılaşma Kadir Has Kongre Merkezi Spor Salonu’nda oynanacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 13 Mart 2016 Pazar günü oynanacak karşılaşma öncesinde Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Antrenörü İlker Gözeneli ve oyuculardan Dila Aşkın ile Kelsey Bone’un değerlendirmeleri şöyle oldu.

İlker Gözeneli: “AGÜ Kayseri Çok Güçlü Bir Rakip”

AGÜ Kayseri karşılaşması öncesinde değerlendirmelerde bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Antrenörü İlker Gözeneli, AGÜ Kayseri’nin ligin en zorlu rakiplerinden olduğunu belirterek; “AGÜ Kayseri son derece güçlü oyunculardan oluşan çok zorlu bir rakip. Hücumda ve savunmada son derece başarılılar. Önümüzde de yine zor zorlu maçlarla dolu bir süreç var. hafta Türkiye Kupasında AGÜ ile zorlu bir oynadık ve son periyottaki hatalarımızla maçı kaybettik. Takım olarak geçtiğimiz maçtan çıkardığımız dersler ile hazırlandık. Ligin en kritik haftalarına girmiş bulunuyoruz bu nedenle ligde korkulu anlar yaşamamak için bu maçı kazanmak için tüm gücümüzle mücadele edeceğiz” dedi.

Dila Aşkın: “AGÜ Kayseri’nin Gücünü Biliyoruz, Buna Göre Hazırladık”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı oyuncularından Dila Aşkın, AGÜ Kayseri maçına iyi hazırlandıklarını ifade etti. "AGÜ Kayseri ligin ilk 4 takımı arasında yer alıyor; son dere güçlü bir rakip. Biz de buna göre hazırlıklarımızı tamamladık. Takım olarak karşılaşmaya iyi hazırlandık ve konsantre olduk. Kayseri’den galibiyetle dönmek istiyoruz" dedi.

Kelsey Bone: "Temposu Yüksek Bir Karşılaşma Bizi Bekliyor"

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı oyuncularından Kelsey Bone ise, “AGÜ Kayseri zor bir rakip; bunun bilincindeyiz. Bu bilinçle karşılaşmaya hazırlandık. Gerçekten çok çalıştık. Temposu yüksek bir maç olacağını düşünüyorum. Bu karşılaşmanın galibi olmak için tüm takım olarak sahada elimizden geleni yapacağız” dedi.