Yakın Doğu Üniversitesi İzmir Deplasmanında… Bornova Beckerspor – Yakın Doğu Üniversitesi
Eklenme Tarihi: 08 Aralık 2017, 14:54
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 09:53

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin dokuzuncu haftasında deplasmanda Bornova Beckerspor ile karşılaşıyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Spor Kulübü’nden yapılan açıklamaya göre müsabaka, 9 Aralık 2017 Cumartesi günü, Türkiye saati ile 13:00, KKTC saati ile 12:00’da İzmir Bornova Atatürk Spor Salonu’nda oynanacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde 7, FIBA Euroleague’de ise 6 galibiyet ile mücadele ettiği her iki kulvarda da lider konumda bulunuyor.

Zafer Kalaycıoğlu: “Sahaya Çıkıp Her Zamanki Gibi Mücadelemizi Vereceğiz…”
İzmir deplasmanını değerlendiren Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Zafer Kalaycıoğlu, bu maçta hem gerekli mücadeleyi göstereceklerini hem de Euroleague’de 14 Aralık’ta İtalya’da karşılaşacakları Famila Sciho maçı için prova yapacaklarını belirtti.

Rusya deplasmanından döndüklerini uzun ve yorucu bir yolculuk yaptıklarını ifade eden Başantrenör Kalaycıoğlu, “Yaklaşık üç hafta boyunca hem Türkiye ligi hem de Euroleague kulvarında maçlarımız deplasmanda. Yoğun rotasyonda oyuncularımızın dinlenmesi için bu maç bizim için güzel bir avantaj olacak. Yorulan oyuncularımızı en iyi şekilde dinlendirmeye çalışıyoruz. Rakibimizi önemsiyor ve saygı duyuyoruz. Biz her zamanki gibi sahaya çıkıp, maçın sonuna kadar en iyi mücadelemizi vereceğiz. Oyuncularım ne yapması gerektiğini biliyorlar, hepsine güveniyorum” dedi.