Yakın Doğu Üniversitesi İstanbul Asliye Ticaret Mahkemesi Başkanı Hakim Yaşar Gündüz’ü Ağırladı
Eklenme Tarihi: 19 Mart 2016, 13:35
Son Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 15:23

Yakın Doğu Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulu (AMYO) tarafından, “Genel Olarak Hukuk Mesleğinin Etiği, AMYO Mezunlarının Mesleki İmkânı ve Meslekte Karşılaştıkları Sorunlar” başlıklı bir konferans düzenlendi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, konferansa konuşmacı olarak katılan İstanbul Asliye Ticaret Mahkemesi Başkanı, Hakim Yaşar GÜNDÜZ Adalet Meslek Yüksek Okullarının hukuk sistemi için önemine değindi.

Gündüz, konuşmasında ayrıca gerek Türkiye’de gerekse Kıbrıs’ta Mahkemelerin AMYO mezunlarına çok ihtiyacı olduğunu ve bu ihtiyacı gidermede AMYO’larının önemli bir vasfı bulunduğuna değindi.


Konferansta Yakın Doğu Üniversitesi AMYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yeter Tabur’da, Yakın Doğu Üniversitesi AMYO olarak, AMYO mezunlarına olan ihtiyacın farkında olduklarını ve bu ihtiyacı giderebilmek adına kaliteli bir eğitim vererek mezunlarımızı iş hayatına hazırlamak adına çalıştıklarını bildirdi. Tabur ayrıca, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Yakın Doğu Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulu, siz değerli öğrencilerimize geniş kapsamlı bir eğitim verip, kariyerinizde önemli bir mihenk taşı olacak köklü bir yüksek okuldur. Hedeflerinize ulaşmanız yolunda sağlam adımlarla ilerleyebilmeniz için, en doğru adresin Yakın Doğu Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulu olduğunu vurgulamaktan da gurur duyuyoruz. Yakın Doğu Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulu, zengin akademisyen kadrosu, geniş imkân ve olanakları ile sizlere en iyi eğitim fırsatını sunmaktadır”.

Konferansın sonunda Yakın Doğu Üniversitesi AMYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yeter Tabur, İstanbul Asliye Ticaret Mahkemesi Başkanı Yaşar Gündüz’e Yakın Doğu Üniversitesi ailesi olarak plaket taktim etti.