Yakın Doğu Üniversitesi, İngilizce Hazırlık Okulu, Uluslararası Kalite Standartlarına Uygunluğunun Tescilini Yineledi
Eklenme Tarihi: 07 Temmuz 2017, 10:41
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 15:10

İngilizce hazırlık okulu 4'üncü kez Pearson Edexcel Akreditasyon denetlemesini basarı ile geçerek verdiği eğitimin uluslararası kalite standartlarına uygunluğunu bir kez daha tescilledi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkliler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, İngilizce Hazırlık Okulu 2014 yılı Temmuz ayında Pearson Edexcel Akreditasyon Kurumu tarafından akredite edilmiş ve her akademik yıl sonunda denetleme sürecinden başarı ile geçtiği belirtildi. Kalite ve başarının kalıcı ve sürdürülebilir olması açısından bu denetlemelerin tarafsız denetçiler tarafından gerçekleştirildiği vurgulandı.

“Yakın Doğu Üniversitesi Hazırlık Okulu, Uluslararası Kalitede Eğitimini Yineledi”
Hazırlık Okulu Müdürü Enis SAYMAN; “Eğitimde mükemmellik ve uluslararası kalite standartlarına uygunluk göstergesi olan bu akreditasyon ile İngilizce Hazırlık Okulu'nu başarı ile tamamlayan öğrencilerimiz her akademik yıl sonunda aldıkları eğitimin kalitesinin onayı olan uluslararası tanınan sertifikalarını almaktadırlar”

Akredite olduğu günden beri Yakın Doğu Üniversitesi gelişimi ve değişimi doğrultusunda kurum başarısı paralelinde kendisini geliştirip yenileyen İngilizce Hazırlık Okulu, son olarak 2016-2017 Akademik Yılı'nda Uzaktan Eğitim ve Harmanlanmış Eğitim gibi teknoloji entegrasyonu gerektiren uygulamaları müfredatına eklemiş ve başarılı bir şekilde uygulamıştır.

Enis SAYMAN; “Bu Başarı Bizler İçin Büyük Bir Gurur Ve Gelecek İçin de Güçlü Bir Motivasyon Kaynağı Olmuştur. “

Sayman açıklamasında; “Tüm bu süreç boyunca bizlere her türlü desteği ve olanağı sağlayan başta kurucu rektörümüz Dr.Suat İ.GÜNSEL, Mütevelli Heyeti Başkanımız Doç.Dr İrfan İ.GÜNSEL ve tüm idarecilerimize, ayrıca akreditasyon komitesinde görev alan tüm Hazırlık Okulu idareci ve öğretmenlerine sonsuz teşekkür ederiz. “ Dedi.