YDÜ İngilizce Hazırlık Okulu, Öğrencilerin Akademik ve Profosyonel Hayatlarında Yeterli Donanıma Sahip Olmalarını Sağlıyor
Eklenme Tarihi: 05 Eylül 2017, 08:15
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 14:19

İngilizce Hazırlık Okulu Müdürü Enis SAYMAN, Hazırlık okulunun Yakın Doğu Üniversitesi’nin Lefkoşa şehir merkezindeki Binası’nda 1988 yılında Kurucu Rektör Dr.Suat İ.GÜNSEL tarafından kurulması ile faaliyete geçmiş ve üniversitenin önemli temel taşlarından biri olarak üniversite tarihindeki o özel yerini almıştır dedi.

SAYMAN, Hazırlık okuluna ilişkin açıklamalarda bulunarak ; “Kuruluşundan günümüze kadar geçen bu süreç içinde universitemiz muhtesem bir değişim ve gelişim göstermiştir. Hazırlık Okulu da, üniversitenin bu büyük değişim ve gelişimine paralel olarak gelişmiş ve güçlenmiştir. Hazırlık okulu 1993 yılında daha yeni ve modern binasına taşınmış ve Üniversitenin hızlı ve büyük değişimi ile Hazırlık Okulu öğrenci sayısında da büyük bir artış gerçekleşmistir”dedi.

SAYMAN; “Hazırlık Okulu Pearson Edexcel Tarafından Akredite Edildi”
Enis SAYMAN şöyle devam etti; “2004 yılında ise çok daha büyük ve modern yeni binası olan Eğitim sarayı’na kavuşmustur. Fiziksel gelişmeye paralel olarak eğitim kalitemiz de çok daha iyiye gitmekte ve Yine Yakın Doğu Üniversitesi’nin hedeflerine paralel biçimde bizim de Hazırlık Okulu olarak hedeflerimiz büyümektedir. Bu bağlamda çağın ve kurumumuzun değişimi ve gelişimine paralel olarak Hazırlık Okulu uluslararası kalite standartları paralelinde eğitim vermek için 2013 yılında tüm dersliklerinde teknoloji entegrasyonunu gerçekleştirmiş ve müfredatını Uluslararası standartlara getirmiştir. Bunun neticesinde 2014 yılı Temmuz ayında uluslararası kalite standartlarına uygunlugunun onayı olan Pearson Edexcel tarafından akredite edilmiştir.

Eğitimde mükemmellik anlamına gelen bu akreditasyon sayesinde Hazırlık Okulu'nu başarı ile tamamlayan öğrencilerimiz İngiltere menşeli başarı sertifikalarını almaya hak kazanmaktadırlar.

Kalite standartlarına uygunlugumuz her akademik yıl sonunda denetlenmektedir. 2016-2017 Akademik yılı sonunda üçüncü denetlemeden de başarı ile geçmiş olmamız bizler için büyük bir mutluluk ve gurur kaynağı olmuştur.

İngilizce Hazırlık Okulu Olarak IATEFL- Uluslararası İngilizce Öğretmenleri Birliği- Kurumsal Üyesi
Yine İngilizce Hazırlık Okulu olarak IATEFL- Uluslararası İngilizce Öğretmenleri Birliği- kurumsal üyesi olup her yıl dünyanın dört bir yanından gelen 2500 İngilizce öğretmeninin buluştuğu uluslararası konferansta üniversitemiz ve ülkemizi temsil etmekteyiz.

SAYMAN; “Hazırlık Okulu’nun İskoçya Başarısı Gurur ve Motivasyon Oluşturdu”

Son olarak Nisan 2017'de İskoçya'nın Glasgow şehrinde düzenlenen konferansta Hazırlık Okulu okutmanlarımız bir sunum gerçekleştirmiş ve oldukça ilgi görmüştür. İki yıl boyunca okulumuzda uygulanan bir çalışmanın böyle büyük bir konferansta kabul görmesi ve konferans programına girmesi bizler için ayrı bir gurur ve motivasyon olmuştur.

Hazırlık Okulu olarak bizleri çok özel kılan ve gurur veren bir unsur da şu an Hazırlık Okulu bünyesinde görev yapan hocalarımızdan birçoğunun bu muhteşem tarihe ilk yıllarından itibaren tanıklık etmiş olmalarıdır. Yıllar içinde ekibimizle katılan yeni öğretim elemanları da Yakın Doğu kültürüne uyum sağlamış ve kendilerini kurum ve öğrenci başarısına adamışlardır. “

SAYMAN; “Misyonumuz,Öğrencilerin Akademik ve Profosyonel Hayatlarında Yeterli Donanıma Sahip Olmalarını Sağlamaktır”
SAYMAN, Yakın Doğu Üniversitesi’nin en temel birimi olan İngilizce Hazırlık Okulu’nun misyonu KKTC, Türkiye ve diğer ülkelerden gelerek üniversitemizde eğitim görecek öğrencilerimiz için öncelikle bölümlerinde geçirecekleri akademik süreçte gerek derslerini takipte ve yapacakları araştırmalarda ortak eğitim dili olan İngilizce lisanında sağlam ve kalıcı bir alt yapı oluşturmak, gerekse üniversite olgusunu ve disiplinini idrak etmek, hem akademik hem de profosyonel hayatlarında bu bilince ve donanıma sahip olmalarını sağlamak olduğunu belirtti.

Öğrenciler tarafından tercih edilen, yenilikçi, kaliteli eğitim verebilen, en son teknolojinin derslerde kullanılabildiği, bireylerin akademik bilincinin ve sorumluluğunun geliştirildiği bir dünya üniversitesi olmayı amaçlayan üniversitemize, eğitim dili olan İngilizce lisanında dört beceriyi etkin bir şekilde kullanabilen öğrenciler yetiştirerek en üst düzeyde katkıda bulunmak en önemli görevlerimiz arasında yer almaktadır. “

Hazırlık Okulu Seviye Tespit Sınavı 6 Eylül’de
Yakın Doğu Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu Müdürü Enis SAYMAN, eğitim dili İngilizce olan bölümlere kayıt yaptıran öğrencilerin İngilizce Seviye Tespit ve Yeterlilik Sınavı‟nın  06 Eylül 2017 Çarşamba günü saat:10:00 Eğitim Sarayında bulunan İngilizce Hazırlık Okulunda gerçekleştirileceğini belirtti.