Yakın Doğu Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını SOS Çocuk Köyü ve ÖZEV Okulunda Eğitim Alan Çocukları Ziyaret Ederek Kutladı
Eklenme Tarihi: 23 Nisan 2017, 20:30
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 11:27

Yakın Doğu Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu öğretim görevlileri Fatma KÖPRÜLÜ, Meys HAMDAN ve öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında, 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile SOS Çocuk Köyü ve Özel Eğitim Vakfı (ÖZEV) Okuluna ziyaret gerçekleştirdiler.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, İngilizce Hazırlık Okulu Öğretim görevlileri ve öğrencileri, Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında 23 Nisan Çocuk bayramını SOS Çocuk Köyü ve ÖZEV okullarına ziyaret gerçekleştirerek katkıda bulundukları belirtildi.

ÖZEV'de eğitim gören çocuklarla bol eğlence ve etkinlikle sevgi dolu bir gün geçiren YDÜ İngilizce Hazırlık Okulu öğretmen ve öğrencileri ; "çocukların yüzlerinin gülmesi dünyanın gülmesi anlamına geliyor, onlarla birlikte olmaktan çok mutlu olduk, çocuklar geleceğimizdir"dediler.

Yakın Doğu İngilizce Hazırlık Okulu öğretim görevlileri ve öğrencileri , Halkla İlişkiler ve Fon Geliştirme personeli Hasan Umur ile birlikte SOS Çocuk Köyünü gezerek, köyün yapısı işleyişi ile ilgil bilgiler edindiler.

SOS Çocuk köyü yetkilileri çocuklar için kitap ve çalışma materyali bağışı yapan YDÜ İngilizce Hazırlık Okuluna bu tür yapılan etkinlik ve destek ile çocukların yüzlerinin her daim güldüğünü belirterek, bundan dolayı YDÜ Hazırlık Okulu Öğr. Gör. ve öğrencilerine teşekkür ederek günün anısına teşekkür belgesi takdim etti..

YDÜ İngilizce Hazırlık Okulu Öğretim görevlileri ve öğrencileri de çocuklarla birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını belirterek çocukların ülkenin geleceği olduğu ve onları her zaman el üstünde tutmak gerektiğini belirttiler.