Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin Desteğiyle Hazırlanan “Köklere Yolculuk” Belgeseli İzleyiciyle Buluşuyor
Eklenme Tarihi: 23 Nisan 2017, 11:37
Son Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2022, 14:04

Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin katkılarıyla  hayat bulan ve Kıbrıs’ın sosyo-kültürel geçmişine ışık tutan “Köklere Yolculuk” belgeselinin gala gösterimi gerçekleştiriliyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, YDÜ İletişim Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Gökçe KEÇECİ tarafından yapılan açıklamada, “Köklere Yolculuk”   belgeselinin YDÜ İletişim Fakültesi ve Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi işbirliğinde hayata geçirildiği belirtildi.

Yakın Doğu Üniversitesi’nin proje partnerliğini üstlendiği belgeselin, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı desteğiyle Medya Araştırmaları ve Kültürel İletişim Derneği (Maki-TC) tarafından projelendirdiğine değinen Keçeci, projeye ortak olmanın gururunu taşıdıklarını vurguladı.

Açıklamada, yönetmenliğini Sevinç Çor Baloğlu’nun üstlendiği, Türkiye’de ve Kıbrıs’ta yaşayan iki üniversite öğrencisinin katılımı ve hikayesiyle şekillenen belgeselin, izleyenlere Türkiye ve Kıbrıs üzerinden kültürel bir yolculuk  perspektifi sunduğuna değinildi.

Çekimlerinin Kıbrıs ve Antalya’da yapıldığı belgeselde, YDÜ İletişim Fakültesi öğrencisi Hüseyin Dağlı’nın kamera önü ve kamera arkası katılımının yanı sıra Doç. Dr. Gökçe KEÇECİ çekimler sırasında danışmanlığıyla projeye katkı sağladı.

Tüm halkın katılımına açık ve ücretsiz olacak olan gala gösterimi, 25 Nisan 2017, Salı günü Saat 19.30’da, Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi 3.Kat Turuncu Amfi’de gerçekleştirilecek