Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesinden Radyo Tiyatrosu
Eklenme Tarihi: 22 Aralık 2016, 13:29
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 09:00
Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesinden Radyo Tiyatrosu

Radyo Televizyon Sinema Bölümü Agatha CHRISTIE’nin “Üçüncü Kattaki Daire” Adlı Oyununu Radyo İçin Seslendirdi

Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV Sinema Bölümü öğrencileri, Radyo TV Atölyesi, Radyo Program Yapımı ve Radyo Stüdyo Uygulamaları dersleri kapsamında, Agatha CHRISTIE'nin Üçüncü Kattaki Daire isimli oyununu radyo için seslendirdi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, Yakın Doğu FM stüdyolarında gerçekleşen çalışmanın tüm aşamalarının öğrenciler tarafından gerçekleştirildiği belirtildi. Kurgu, adaptasyon, metin yazımı, müzik ve efekt seçimi, seslendirme gibi radyo tiyatrosu için tüm gerekli ögelerin söz konusu derslere ait ders alan öğrencilerin görev almasıyla yapıldığı vurgulandı

Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sinem KASIMOĞLU, dersler kapsamında bir dönem boyunca yapılan uygulamayla ünlü yazar Agatha CHRISTIE’nin oyununun radyo tiyatrosuna uyarlandığını belirterek, öğrencilerin her aşamada yer aldığını belirtti. Uygulamaya dönük derslerde, teorinin yanı sıra pratiğin de geliştirilmesi hedefiyle yola çıktıklarını ifade eden Yrd. Doç. Dr. KASIMOĞLU, böylelikle öğrencinin bilgilerini kullanabilme yeteneğinin de gelişim gösterdiğini söyledi.

Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Ufuk ÇELİK ise “Bu yıl ilk kez radyo tiyatrosu uyarlamasını proje kapsamına almamızda, iletişim öğrencilerinin aldıkları eğitimin drama ve teatral yönlerden de gelişimlerinin sağlamasını amaçladık” diyerek bu farklı çalışmanın görme engellilerin kütüphanelerindeki kaynaklardan bir tanesi olabileceğini ve sosyal sorumluluk projelerinde kullanılabileceğini belirtti.

Haberin Videosu