Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde “Medya ve Yeni Medya Ekseninde KKTC’de Basın Hak ve Özgürlükleri” Paneli Gerçekleştiriyor
Eklenme Tarihi: 02 Mayıs 2017, 10:26
Son Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2022, 13:14

Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü tarafından, “Medya ve Yeni Medya Ekseninde KKTC’de Basın Hak ve Özgürlükleri” paneli 03 Mayıs 2017 çarşamba, 10:30 ile 13:00 saatleri arasında, Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Turuncu Amfi’de gerçekleştirilecek, “KKTC Medya ve Sinema Sempozyumu”nun, “Medya ve Yeni Medya Ekseninde KKTC’de Basın Hak ve Özgürlükleri” adlı ilk paneli, “Hukuki Perspektif” ve “Etik Perspektif” başlıklı iki oturumdan oluşacak. 

Alanlarında Önemli İsimler Konuşmacı Olarak Yer Alacak

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, İlk oturumda, KKTC Ombudsmanı Emine DİZDARLI, KKTC Barolar Birliği Başkanı Av. Ünver BEDEVİ, Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fevzi KASAP ve Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Ayhan DOLUNAY; ikinci oturumda ise, Medya Etik Kurulu Başkanı Dr. Bekir AZGIN, TAK Yönetim Kurulu Başkani EMİN AKKOR ve Gazeteciler Birliği Başkanı Sami ÖZUSLU konuşmacı olarak yer alacakları belirtildi.

Panel Topluma Açık Şekilde Gerçekleştirilecek: Mesleki ve Toplumsal Bilincin Arttırılması Hedeflenecek

Başta iletişim eğitimi gören öğrenciler, medya sektöründe görev ifa eden profesyoneller ve hukukçular olmak üzere; geniş bir kitleye hitap edecek etkinlik,medya sektöründeki mesleki bilincin ve aynı zamanda toplumsal bilincin artırılması hususunda katkı sağlayabilmek amacı ile, topluma açık şekilde gerçekleştirilecek.