YDÜ İletişim Fakültesi Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Öğrencilerinden 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününe Özel Etkinlik
Eklenme Tarihi: 09 Mart 2017, 11:47
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 16:49
YDÜ İletişim Fakültesi Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Öğrencilerinden 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününe Özel Etkinlik

“8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” dolayısıyla Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi çatısı altında eğitim veren Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü Öğretim Elemanları ve öğrencileri, bölüme ait tam donanımlı saç ve güzellik atölyesinde İletişim Fakültesi bünyesinde çalışan personele cilt bakımı, saç, makyaj ve tırnak bakımı gibi uygulamaları gerçekleştirdiler.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölüm Koordinatörü Yeşim Üstün AKSOY yönetiminde gerçekleşen etkinlik ‘‘Mesleki Uygulama’’ dersi kapsamında birinci ve ikinci sınıf öğrencileriyle organize edildiği belirtildi. Öğrencilerinin derslerde hem teorik hem de uygulama olarak öğrendikleri bilgileri bu etkinlikte pratiğe dökme imkanı elde etmiş olduklarını vurgulayan Aksoy bu tür etkinlikler düzenleyerek hem sosyal sorumluluk alanında öğrencilerin hizmet verdiğini hem de bölümleri ile alakalı güzel bir tecrübe kazandıklarını söyledi. Üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşı çalışan kadınların, çalışma ve yaşam koşulları dolayısıyla kendilerine zaman ayırmayı erteledikleri düşüncesiyle, böyle bir günüde çalışan kadınlarımıza değerli olduklarını hatırlatmak amacıyla etkinlikği düzenledik dedi.

Etkinliğe, Fakülte Dekan Vekili Doç. Dr. Gökçe KEÇECİ başta olmak üzere diğer akademik ve idari personel de destek verdi.

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölüm Koordinatörü Yeşim Üstün AKSOY son olarak 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutluyor, eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini diliyorum’’ dedi.

Haberin Videosu