Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü, Yaşlılar Haftasın’da Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesin’de Yaşlı Hasta Yataklı Servisini Ziyaret Ettiler
Eklenme Tarihi: 02 Nisan 2017, 14:55
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 14:10

Yaşlılar Haftası dolayısıyla Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesinde eğitim veren Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü, Öğretim Elemanları ve öğrencileri ile birlikte Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Yaşlı Hasta Yataklı Servisini ziyaret ederek bakım hizmeti verdi.

Doç. Dr. Gökçe KEÇECİ; "Mesleki Bilgi Birikiminin Yanısıra, Öğrencilerimizi Toplumun Belirli İhtiyaçlarına Yönelik Mesleki Uygulama Projelerine Yönlendiriyoruz"

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, İletişim Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Gökçe KEÇECİ yapılan etkinlikle ilgili şu sözleri dile getirdi; ”Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü yanlızca estetik güzellik konusunda donatılmış öğrenci yetiştirmiyor, aynı zamanda farklı yaş grubundaki bireylerin saç, cilt ve tırnak sağlığıyla ilgili bilgi birikimine sahip uzmanlar da yetiştiriyor. Mesleki bilgi birikiminin yanısıra, sosyal sorumluluk bilinci kazandırmak amacıyla, öğrencilerimizi toplumun belirli ihtiyaçlarına yönelik mesleki uygulama projelerine yönlendiriyoruz. İnsani değerlerin bilincinde olan akademik kadromuz ve öğrencilerimiz, YDÜ Hastanesinde yatmakta olan bakıma muhtaç yaşlıların saç ve cilt bakımlarını yaparak fiziksel ve ruhsal olarak sağlık kazandırmanın mutluluğunu yaşadılar” dedi.

Yeşim ÜSTÜN AKSOY ; "Yaşlılarımız Geçmiş İle Günümüz Arasında Köprü Kuran En Değerli Hazinemizdir"

Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölüm Koordinatörü Yeşim ÜSTÜN AKSOY ise “Yaşlılar Haftası” dolaysıyla yaptıkları ziyaretin önemini vurgulayarak; ‘‘Yaşlılarımız geçmiş ile günümüz arasında köprü kuran kültürümüzü, gelenek ve göreneklerimizi, geçmişimizin tecrübelerini nesilden nesile aktararak toplumsal ve manevi değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli hazinemizdir. Yaşlılık hayatın kaçınılmaz bir gerçeğidir. Unutmayalım ki birgün herkes yaşlanacak. Yaşlılarımıza sadece bir gün değil hergün ilgi, sevgi, saygı ve hoşgörü gösterilmelidir" ifadesini kullandı.

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü öğrencileri ise, gerçekleştiririlen bu projede yer almaktan dolayı çok memnun olduklarını kaydederken yeni projeler için heyecanlandıklarını belirttiler.  Etkinlik, öğrencilerin yaşlılara çiçek takdimi ile sona erdi.