Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Saç Bakımı Ve Güzellik Hizmetleri Bölümü, Lefkoşa Çocuk Yuvası’nı Ziyaret Ederek Çocuklarla Buluştu
Eklenme Tarihi: 02 Mayıs 2017, 10:50
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 11:04

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü öğretim görevlileri ve öğrenciler, Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanlığı Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürlüğüne bağlı  Lefkoşa Çocuk Yuvası’na ziyarette bulundu.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölüm Koordinatörü Öğretim görevlisi Yeşim ÜSTÜN AKSOY ve öğretim elemanları katılımıyla yapılan ziyarette çocuklarla yakından ilgilenen öğrenciler, çocuklara yönelik  saç ve bakım uygulamaları da gerçekleştirdiği belirtildi.

YDÜ İletişim Fakültesi Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölüm Koordinatörü Yeşim ÜSTÜN AKSOY ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın dünya üzerinde benzeri bulunmayan bir milli bayram olduğuna değinirken, ‘‘ Mustafa Kemal ATATÜRK, ‘Türk Milletinin geleceği, bugünkü çocukların doğru görüşü ve yorulmak bilmeyen çalışma azmiyle büyük ve parlak olacaktır’ sözüyle çocuklara olan güvenini ortaya koymuş ve ayrıca ‘‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’’ sözleriyle de milletine olan güvenini çok net bir şekilde ifade etmiştir. ‘’ dedi.

AKSOY açıklamasında ayrıca şunları söyledi; “ATATÜRK de, bu büyük sevgi ve inancının bir ifadesi olarak bugünü Türk çocuklarına armağan etmiştir. Yüzlerinde gülücüklerin, kalplerinde sevgi ve umut çiçeklerinin hiç solmamasını temenni ettiğimiz, bunun için büyük gayret sarf ettiğimiz bütün çocuklarımızın ve Türk ulusunun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, başta Büyük Önder Atatürk olmak üzere, ilk meclisin kurucu üyelerini, Türkiye’nin bağımsızlığı ve egemenliği uğruna canlarını feda eden bütün şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz’’

AKSOY son olarak, ziyaretin gerçekleştirilmesine fırsat sağlayan Sosyal Hizmetler Daire’sine teşekkürlerini sunarak, yeni etkinliklerde buluşma temennilerini iletti.

Öte yandan yuvadaki çocuklarla buluşmaktan çok memnun olduklarını dile getiren bölüm öğrencileri, böyle önemli bir günde çocuklarla birlikte vakit geçirmekten ve moral vermekten dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdiler.

Etkinlik, öğrencilerin çocuklara hediyelerini vermesi ve fotoğraf çekiminin  ardından sona erdi.