Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Projesi Dr. Dilara Filmi Halk İle Buluştu.
Eklenme Tarihi: 25 Ağustos 2017, 09:41
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 14:23

“11. Uluslararası Lefkoşa Halk Dansları Festivali” kapsamında gerçekleşen sinema günlerinde Çağlayan Parkı’nda  Dr. DİLARA Filmi  Lefkoşa Türk Belediyesi ve Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi işbirliğinde gösterildi.

Yönetmenliğini Tamer Garip’in yaptığı Dr. DİLARA filmi İletişim Fakültesi bünyesinde bulunan tüm bölümlerin entegre çalışması sonucu ortaya çıkarken filmin sanat yönetmenliğini Doç. Dr. Gökçe KEÇECİ ve Gamze ANIL, senaryo ekibinde ise İmge Tonyalı, Emre Karahasan, Mehmet Ekin VAİZ ve Turgül TOMGÜSEHAN görev aldı.

Görüntü yönetmenliğini Pieter Verburg’un, Ses Operatörlüğünü Joris Geurts üstlenirken  stil danışmanlığınınYakın Doğu üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü Öğretim Görevlisi Eser KEÇECİ, saç–makyaj uygulamaların Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü Öğretim Görevlisi Yeşim Üstün Aksoy (öğrencileri : Hatice Kasap, Şükran Dilekkaya, Ülkü Tekin) , lokasyon ve devamlılık konusunda Film Yapımı ve Yayıncılığı Bölümü Öğretim Görevlilerinden İzlem Kanlı ,Hakan Karahasan ile  Serkan Özkuran görev aldı.

Dr. DİLARA karakterine can veren filmin başrol oyuncusu  Ruhsan Ankay ile Türkiye’nin sevilen oyuncularından Cengiz Bozkurt birlikte rol aldılar.

Bölge Halkının yoğun ilgi gösterdiği gösterimde  “Dr. DİLARA”nın  yönetmeni Tamer Garip yaptığı  konuşmada  “YDÜ  Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. GÜNSEL ve  Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. GÜNSEL’e fakültemize her zaman destekte bulundukları için teşekkür ederim” dedi.

Film gösterimin ardından filmin yönetmeni ,ekibi ve oyuncuları halkın görüşlerini alıp  anı fotoğrafı çektirdiler.