Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Mezuniyet Töreni Büyük Bir Coşkuyla Gerçekleşti
Eklenme Tarihi: 03 Temmuz 2016, 14:03
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 10:39
Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Mezuniyet Töreni Büyük Bir Coşkuyla Gerçekleşti

Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi 2015-2016 Akademik yılı Bahar Dönemi mezunlarını verdi.

Güçlü Akademik Altyapıya Sahip Bölümlerden Tam Donanımlı Mezunlar

Yakın Doğu Üniversitesi Gazetecilik, Radyo Televizyon ve Sinema, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Görsel İletişim ve Tasarım, Çizgi Film ve Animasyon, Film Yapımı ve Yayıncılık bölümlerindeki dört yıllık ve iki yıllık lisans ve önlisans programları ve Sosyal Bilimler Enstitüsüne bağlı iletişim yüksek lisans ve doktora programlarındaki eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler, coşkulu bir törenle diplomalarını aldı.

Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Mezuniyet Töreni Büyük Bir Coşkuyla Gerçekleşti

Tören Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Tüm şehitler için bir dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, üst düzey katılım ile gerçekleşen törende, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol BEKTAŞ ve İletişim Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Gökçe KEÇECİ birer konuşma yaptı.

Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Mezuniyet Töreni Büyük Bir Coşkuyla Gerçekleşti

Prof. Dr. BEKTAŞ: “Üniversitemizdeki Eğitim Sürecinin Siz Değerli Öğrencileri Nasıl Olgunlaştırıp Hayata Hazırladığının Farkındalığıyla Haklı Gurur Yaşamaktayız.”

Törende gerçekleştirdiği konuşmada Prof. Dr. Şenol BEKTAŞ, “Bugün mezunlarımız için çok önemli bir gün, eğitim maratonlarının sona erdiği ve gerçek hayata atılacakları ilk gün. Mezunlarımızı başarılarından dolayı tebrik ediyor ve sürekli olmasını diliyorum. Yakın Doğu Üniversitesi ruhunu her zaman canlı tutmanızı diliyorum. Sevgili mezunlarımız bugüne kadar mezun olan öğrencilerimizi nasıl yakınen takip etmişsek sizlerinde takipçisi olacağız. Başarınız sizin burada aldığınız eğitimin bir göstergesi olacaktır. Sizlere yeni hayatınızda başarılar diliyorum.” dedi.

Prof. Dr. Şenol BEKTAŞ konuşmasına, mezunların eğitiminde önemli rol oynayan öğretim üyelerine ve mezunların ailelerine teşekkürlerini sunarak devam etti. İletişim Fakültesi öğrencilerinin gerek bilgi ve beceri ile donatılması, gerekse topluma yararlı birer fert olarak yetiştirilmesi hususunun öneminivurgulayan Prof. BEKTAŞ, emek vermiş fakülte öğretim elemanlarına ve kıymetli destekleri için mezunların ailelerine teşekkürlerini sundu.

Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Mezuniyet Töreni Büyük Bir Coşkuyla Gerçekleşti

Doç. Dr. KEÇECİ: “Çocuklarınıza İyi Bir Eğitim, Saygın Bir Diploma Kazandırmanın Haklı Gururunu Yaşıyorsunuz… Onları Yaşam Mücadelesine Uğurlarken İçiniz Rahat, Güveniniz Tam Olsun; Yakın Doğu Üniversitesi, Akademik Ve İdari Kadrosuyla Bize Emanet Ettiğiniz Bu Gençleri İyi Yetiştirdi!”

İletişim Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Gökçe KEÇECİ, yıllarca emek verilen, birlikte bilimin, kültürün, sanatın paylaşıldığı, hatta zaman zaman sosyalleşip arkadaşça yaklaşılan, dertleşilen kıymetli öğrencileri mezuniyet cübbeleriyle karşılarında görmenin, gerek aileleri, gerekse kendilerini gururlandırdığını belirterek; sabır, özveri ve büyük bir istekle bilgilerin aktarılıp yön verilen mezunların, artık farklı ülkelerde, farklı şehirlerde Yakın Doğu Üniversitesini temsil edeceğini ifade etti.

Sözlerine, Yakın Doğu Üniversitesi'nin Kurucu Rektörü Dr. Suat GÜNSEL’e, Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan GÜNSEL’e ve İletişim Fakültesi akademik kadrosuna teşekkürleri ile devam eden Doç. KEÇECİ, “Fakültemizin kuruluş aşamasından bu yana büyük hizmetler veren çok değerli hocalarım ve kadromuza farklı bakış açıları kazandıran yeni öğretim elemanlarım; bu tabloda emeğiniz büyük; sizler alanında söz sahibi olabilecek, kendi ayakları üzerinde duran toplum bireyleri ve çağdaş düşünceyi savunacak mezunlar yetiştirdiniz. Hepinize şahsım adına teşekkürlerimi sunuyorum. Aynı zamanda siz değerli hocalarım adına, fakültemizin misyonunu ön planda tutan Kurucu Rektörümüz Dr. Suat GÜNSEL’e, Mütevelli Heyeti Başkanımız Doç. Dr. İrfan GÜNSEL’e, Rektörümüz ve rektör yardımcılarımızla birlikte tüm üniversite yönetimine huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

Ardından mezunlara seslenen Doç. KEÇECİ: “Ailelerinizin, hocalarınızın, maddi-manevi katkılarıyla beraber, en başta kendinize olan saygınız ve inancınızla mezun oluyorsunuz. Sizleri yürekten kutluyorum. Hayatınıza yeni başarılar katmak yine sizin elinizde. Yaptığınız işi iyi değil, çok iyi yapmayı hedefleyin, bulunduğunuz ortamı sahiplenip güzelleştirin. bilimin, insanların hayat koşullarını iyileştirmek için yapılan çalışmaların bütünü olduğunu özümseyip; hayatı zorlaştıran yaklaşımlardan uzak durun. Hayalleriniz, hedefleriniz için ışık olsun. Yolunuz açık olsun...” dedi.

Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Mezuniyet Töreni Büyük Bir Coşkuyla Gerçekleşti

Doç. Dr. Atila TÜRK’ün Anlamlı Kutlama Mesajına Büyük Alkış

İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Atilla TÜRK, yakın dönemde yaşadığı sağlık sorununa bağlı olarak törende bulunamaması sebebiyle gönderdiği kutlama mesajında, “Sevgili mezun arkadaşlar, meslek hayatlarınıza çiçeği burnunda ilk adımları atarken aranızda olabilmeyi çok isterdim. Hepinizi içtenlikle kutluyor; iş, meslek, aile yaşamınızda da ayrı ayrı başarılar diliyorum. Yolunuz, bahtınız açık olsun. Sizleri unutmayacağım...” ifadelerine yer verdi. Doç. TÜRK’ün mesajı, gerek mezunlar, gerekse davetliler tarafından büyük bir alkış ile karşılandı.

Fakülte Birincisi Özkan ÖZERAL: “Fakülte Öğretim Üyelerimize, Kıymetli Aileme ve Dostlarıma İçten Teşekkülerimle.”

Bu güzel günde, arkadaşları ve çok sevdiği hocaları ile bir arada olmanın gururunu yaşadığını belirten Özeral, fakülte birincisi olmasının da kendisini çok mutlu ettiğini belirtti. ÖZERAL, bu günlere gelmesinde büyük emekleri olan fakülte hocalarının tümüne ve desteklerini hiç eksik etmeyen ailesine şükran borçlu olduğunu ifade etti ve tüm mezunları kutladığını söyledi.

YDÜ Müzik Öğretmenliği Bölümü Öğretim Üyelerince sunulan müzik dinletisi ardından, dereceye giren mezunlara diplomaları ve madalyaları Prof. Bektaş tarafından takdim edildi.

Tüm öğrencilerin diplomalarını almalarıyla, geleneksel kep atma töreni büyük bir coşkuyla gerçekleştirilerek, yeni iletişimciler, meslek hayatlarına uğurlandı.