Yakın Doğu Üniversitesi, İletişim Fakültesi Medya ve Şiddet Sempozyumunda Başarıyla Temsil Edildi
Eklenme Tarihi: 03 Kasım 2016, 09:43
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 13:42

Yakın Doğu Üniversitesi, Lefke Avrupa Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen Medya ve Şiddet sempozyumunda başarıyla temsil edildi.

Yakın Doğu Üniversitesi, Lefke Avrupa Üniversitesi'nde düzenlenen Medya ve Şiddet sempozyumuna üç bildiri ile katıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, YDÜ İletişim Fakültesi öğretim üyelerinin büyük ilgi gösterdiği sempozyumda, YDÜ İletişim Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. İbrahim ÖZEJDER sempozyumun ilk günü düzenlenen panelde açılış konuşması gerçekleştirdi.

Medya ve Şiddet Sempozyumunun ikinci gününde ise Yakın Doğu Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fevzi KASAP ile Medya ve İletişim Çalışmaları Anabilim Dalı doktora öğrencisi Pınar GÜRÇINAR’la birlikte hazırladıkları ‘’Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Yazılı Basınında Engelliye Yönelik Şiddet Haberlerinin Analizi: Kıbrıs, Yeni Düzen ve Havadis gazeteleri Örneği (2014-2016)’’ adlı bildiri ile Yrd. Doç. Dr. İzlem KANLI da ‘’Yeni Türk Sinemasında Çocuk Gelin ve Kadın Meselesinin Sorunsallaştırılması ve Şiddete Yönelik Temsillerin Söylemsel ve Mekansal Okunması’’ adlı bildirisiyle sempozyumda sunumlarını gerçekleştirdiler.