Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi, İletişim Günleri’nde “Medya ve Gazetecilik” Masaya Yatırıldı
Eklenme Tarihi: 15 Kasım 2016, 15:15
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 11:49

YDÜ'nün Konuğu Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslararası Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Güngör YAVUZASLAN Oldu

Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından İletişim Günleri Çerçevesinde "Medya ve Gazetecilik" Söyleşisi Gerçekleştirildi.

Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslararası Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Güngör YAVUZASLAN "Medya ve Gazetecilik" söyleşisinde Ortadoğu'da yaşadıklarından örnekler de paylaştı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler müdürlüğünden alınan bilgiye göre Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi turuncu salonda gerçekleşen söyleşiye, İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Gökçe KEÇECİ, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğrt. Üy. Doç. Dr. Hüseyin IŞIKSAL, Öğrt. Üyeleri ve kalabalık öğrenci grubu büyük ilgi gösterdi.

Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslararası Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Güngör YAVUZASLAN söyleşide, Gazetecilik mesleğini icra etmek adına yapılacak olanlar ve orta doğunun sosyolojik durumu ile ilgili bilgiler verdi. YAVUZASLAN, Gazetecilik ve Medyanın ayrı düşünülemeyeceğini ve iç içe olduğunu sosyal medya ile birlikte gazetecilik ve medyanın ayrılmaz bir bütün olduğunu belirtti. Medyanın gazetecilik bağlamında mesleki anlamda oluşturulan haberleri ve eserleri en iyi şekilde ileten bir araç olarak kullanılmasının gerekliliğinden bahsetti.

Daha sonra Orta Doğu'da gazetecilik mesleğinin zorluklarına değinen YAVUZASLAN öncelikle görev aldığı sıcak bölgelerin fotoğraf ve videolar ile destekleyip öğrencilere sundu. Bununla beraber savaş koşullarında yaşama şartlarının ne kadar zor olduğunu vurguladı. Günümüz dünyasıyla ortadoğuyu anlatan YAVUZASLAN mültecilerin hergeçen gün sayılarının arttığından söz etti.

İletişim Fakültesi ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği söyleşide YAVUZASLAN'a bir çok soru yöneltildi.

Öğrencilerin geleceğe ışık tuttuğunu dile getirerek “iyi bir dünya inşa etmek sizin elinizde. Siz geleceğin gazetecileri, diplomatları, sosyologları, öğretmenleri , mühendisleri olacaksınız. Sizlerle bir arada olmak ve sohbet etmek benim için büyük önem taşıyor.” diyerek öğrencilerle umut dolu sözlerini paylaştı.

Söyleşi sonunda İletşim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Gökçe KEÇECİ Gazeteci Güngör YAVUZASLAN’a gerçekleştirmiş olduğu söyleşiden dolayı teşekkür belgesi takdim etti. YAVUZASLAN’da Keçeci’ye kendi kaleme aldığı "Yükümüz Aşk" kitabını hediye etti. Programın sonunda Salonda bulunan öğrencilerle birlikte anı fotoğrafı çekildi ve söyleşi sona erdi.