Yakın Doğu Üniversitesi ile ELELE Çocuklar Yararına Sanatsal Etkinlikler Gerçekleştirdi
Eklenme Tarihi: 16 Mart 2017, 11:33
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 16:17
Yakın Doğu Üniversitesi ile ELELE Çocuklar Yararına Sanatsal Etkinlikler Gerçekleştirdi

Sergide çalışmalarını satışa sunan çocuklar, elde ettikleri gelir ile ihtiyacı olan arkadaşlarına yardımda bulundular.

ELELE Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin daveti ile Yakın Doğu Üniversitesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Grafik Tasarım Bölümü öğretim görevlisi Dr. Gökhan OKUR tarafından çocuklar için ünlü çocuk masalı “Küçük Kara Balık” konulu özgün baskı atölye çalışması yürütüldü. Atölye çalışması sonucunda birbirinden güzel onlarca balık sergilendi. Sergide çalışmalarını satışa sunan çocuklar, elde ettikleri gelir ile ihtiyacı olan arkadaşlarına yardımda bulundular.

Yakın Doğu Üniversitesi ile ELELE Çocuklar Yararına Sanatsal Etkinlikler Gerçekleştirdi

Dr.Gökhan OKUR; Çocuklar El Becerilerini Geliştirdi,Harika İşler Üretildi

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, benzer etkinliklerin, sanatçı/akademisyenler ile devam ettirileceğini belirten Gökhan OKUR etkinlik hakkında şunları söyledi; “Geçtiğimiz günlerde, mezun öğrencilerimizden sevgili Salih AKPOLAT ve ELELE Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Kurucu Başkanı İslam SUİÇMEZ, fakültemizle işbirliği halinde ihtiyaç sahibi çocukların yararına sanatsal çalışmalar yapmak için bölüm olarak bizimle temasa geçtiler.

Ben de bir baskı resim atölyesi yapabileceğimi söyledim. Atölye çalışmasına birbirinden değerli 12 öğrenci katıldı. Harika işler üretildi. Hem katılan çocuklara hem de değerli öğretmenleri Salih AKPOLAT ile İslam SUİÇMEZ’ e ve ELELE Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’ne teşekkür ederim.” Dedi.

Yakın Doğu Üniversitesi ile ELELE Çocuklar Yararına Sanatsal Etkinlikler Gerçekleştirdi

İslam SUİÇMEZ; Çocuklarımızın Yaptığı Çalışmalar Sergide En Çok Satılan İşler Oldu

İslam SUİÇMEZ ise; “Yakın Doğu Üniversitesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi (GSTF), Grafik Tasarım Bölümü’nde akademik çalışmalarına devam eden Dr. Gökhan OKUR hocamız, çocuklarımız ile baskı resimler yaptılar. Yapılan bu çalışmalar çocuklarımız tarafından sergilendi.

Hocamızın kendi deneyimlerini aktardığı atölyede çocuklarımızın yaptığı çalışmalar sergide en çok satılan işler oldu. İhtiyaç sahibi çocuklar için elde edilen gelire büyük katkısı olan bu etkinlik için dernek olarak Yakın Doğu Üniversitesi’ne teşekkürü bir borç biliriz.

Ebedi bir dostluğun başlangıcı olan bu etkinlik bir çok başka etkinliğin devamı olacaktır. Ayrıca, çocuklarımızın ihtiyacı olan arkadaşlarına alacakları hediyeler için elde edilen gelire katkılarından emeği geçen herkese de teşekkür ediyoruz.”Dedi.