Yakın Doğu Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Sosyal Sorumluluk Projesi Olarak ‘Meme Kanseri Farkındalık Etkinliği’ Düzenledi
Eklenme Tarihi: 21 Ekim 2017, 13:00
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 10:43

Yakın Doğu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin (İİBF) organize ettiği ve İİBF öğrenci klübü ve Kanser Hastalarına Yardım Derneği’nin de katkı koyduğu etkinlik Fakülte binası önünde gerçekleşti.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Yakın Doğu Üniversitesi, Center of Exellence Başkanı Prof Dr. Nedime Serakıncı, Kanser Hastalarına Yardım Derneği Başkanı Raziye Kocaismail, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof Dr. Şerife Eyüpoğlu, Bölüm Başkanları, Öğretim Üyeleri ve çok sayıda öğrencinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, meme kanserinde farkındalığı artırmanın yanısıra erken tanının önemi ve kanserle mücadelede yapılması gerekenlerin paylaşılmasının amaçlandığı belirtildi.

Prof . Dr. Nedime Serakıncı; “Kanser Erken Tanı İle Tedavi Edilebilir”
Etkinlikte konuşma yapan Enter of Excellence Başkanı Prof Dr Nedime Serakıncı, kanser hastalığının yaygınlığı, tanı ve tedavi seçenekleri ve günümüz teknolojik gelişmeleri ile kanserin erken tanı ile tedavi edilebilir bir hastalık haline geldiğini belirtti.


Raziye Kocaismail;“Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesinin Kanser Tanı Ve Tedavi Süreçleri Adına Sağladığı İmkanlar Bizler İçin Çok Önemli”
Kanser Hastalarına Yardım Derneği  Başkanı Raziye Kocaismail ise İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin etkinliğinin özellikle gençlerin gösterdiği bu duyarlılıkla öneminin daha da arttığını söyledi. Kocaismail konuşmasında kanser hastalarının tedavi süreçlerinde karşılaştıkları zorlukları ve yerinde, ülkesinde, ailesinin ve sevdiklerinin yanında  tedavi olmanın bu hastalıkla mücadele edenler için hayati derecede önemli olduğuna vurgu yaptı. Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesinin kanser tanı ve tedavi süreçleri adına sağladığı imkanların önemine dikkat çekti.

Kanser Hastalarına Yardım Derneği  Başkanı Raziye Kocaismail böyle coşkulu bir etkinlik düzenleme duyarlılığı gösteren İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi  hocalarına, öğrencilerine ve katkı koyan herkese teşekkür etti ve tüm fakülte adına  İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Şerife Eyüpoğlu’na teşekkür plaketi takdim etti.


İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin ‘meme kanserinin farkındayız, erken tanının önemini biliyoruz ve gerekli önlemler için harekete geçtik’ söylemleriyle devam eden etkinlikte ayrıca gönüllü öğretim elemanlarının ve öğrencilerin hazırladığı rozet, pembe limonata ve pasta satışlarıyla Kanser Hastalarına Yardım Derneği’ne de önemli bir bağış toplandı.