Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nin “Yakın Sağlık” Dergisinin 5. Sayısı Yayımlandı
Eklenme Tarihi: 01 Eylül 2016, 16:19
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 16:39
Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nin “Yakın Sağlık” Dergisinin 5. Sayısı Yayımlandı

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi tarafından hayatın en temel ve vazgeçilmez ihtiyacı olan sağlık konusunda güncel bilgileri ve tedavi yöntemlerini aktarmak amacıyla yayımlanan “Yakın Sağlık” dergisinin beşinci sayısı yayımlandı.

Tıp dünyasındaki son yenilikleri okurları ile paylaşmayı amaçlayan, altı ayda bir yayımlanan ve ücretsiz olan dergi beşinci sayısında sağlık alanında bir çok önemli ve güncel konuyu bünyesinde barındırıyor.

Yakın Sağlık Dergisi Uluslararası Standartlarda Hem Türkçe Hem İngilizce Yayımlandı

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Ülkemizde, Dünyada ve Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde sağlık bilimleri ile tıp alanında kaydedilen güncel bilgi ve gelişmeleri, hastalıkları ve tedavi yöntemlerini insanımıza Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nin uzman ve deneyimli doktorlarının bilgi ve tecrübeleri ile en etkin şekilde aktarmayı hedefleyerek yayımlanan Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nin yayını “Yakın Sağlık” Dergisinin beşinci sayısını yeniden okurlarımızla buluşturmanın mutlululuğu ve gururunu yaşıyoruz” denildi.

Açıklamada, derginin beşinci sayısı ile birlikte artık uluslararası çalışmaların bir yansıması olarak hem Türkçe hem de İngilizce olarak yayımlanacağı belirtildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nin uzman doktorlarının bilgi birikimlerini paylaştığı beşinci sayıda, Boyun Kırıkları ve Omurilik Yaralanmaları, Omurga Kireçlenmesi, İltihabik Sırt Ağrıları, Annelik Hüznü ve Doğum Sonrası Depresyon, Polikistik Over Sendormu, Göz Sağlığı ve Makyaj, Besin Alerjisi, Ailesel Akdeniz Ateşi, Lenfoma, Besin Alerjisi, Diş Tedavileri, Yaşlılarda Kuvvet Antrenmanı ile daha bir çok konuda bilgiler yer alıyor. Dergide ayrıca, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları adlı özel dosya konusunda ise; Çocuklarda Kasık Fıtığı ve Hirosel, Kronik Hastalığı (Süreğen Hastalığı) Olan Çocuklarda Psikolojik Desteğin Önemi, Çocuklarda Obezite: Riskler, Önleme ve Tedavi, Bebekler İçin Parmak Gıdalar, Akraba Evliliklerinde İşitme Kaybı gibi konuların yanı sıra çocuk hastalıkları, beslenme ve gelişime kadar bir çok özel yazı bulunuyor.

Doç. Dr. İrfan S. GÜNSEL: “Sağlık konusunda bilinç oluşturmak için yenilikler ile çalışmaya devam edeceğiz”

Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. GÜNSEL derginin beşinci sayısında yazdığı yazısında, sağlık konusunda bilinç oluşturmayı, erken teşhisin hayat kurtarıcı rolüne inanarak bilgi vermeyi ve tedavi süreçlerini açıklamayı hedeflediklerini söyledi. Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nin sağlık alanında öncü hizmetler veren, sağlıkla ilgili herşeyi bir bütün olarak hayata geçiren bir hastane olduğunu belirten Doç. Dr. İrfan GÜNSEL, “Bu nedenle, insanımızın en temel ihtiyacı olan sağlık hakkında bilgi vermek üzere konumlanan “Yakın Sağlık” dergisi, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nin hizmetlerinin önemli bir parçasıdır" dedi.

Doç. Dr. GÜNSEL, tüm uzman doktor kadrosuyla ve teknolojik imkanlarıyla Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ni Akdeniz’in sağlık üssü konumuna getirmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ilk günden bu yana temel öncülüklerinin hayata değer katmak ve yeniliklere öncülük etmek olduğu ifade etti . Doç. Dr. GÜNSEL, “Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi olarak Kıbrıs’ın ilk başarılı ventrikül içi beyin ameliyatını gerçekleştirmenin gururunu yaşarken, dünyanın en gelişmiş göz lazer cihazı ReLex Smile Lazer’i ve kolonoskopide büyük kolaylık sağlayan video kapsülü de hastanemize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Başta, Kıbrıs ve Türkiye olmak üzere dünyanın farklı yerlerinde yaşayan bir çok hastaya medikal alt yapı, uzman kadro ve ileri teknoloji ile sağlık hizmetleri vermeye devam edeceğiz” dedi.