Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nden SOS Çocuk Köyü Sakinlerine Sağlık Desteği
Eklenme Tarihi: 06 Nisan 2017, 16:18
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 13:56

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, Sosyal Yardımlaşmanın Önemini Vurgulamak, Topluma Sosyal, Ekonomik ve Çevresel Fayda Sağlamak Amacıyla Yürüttüğü Sosyal Sorumluluk Projeleri Çerçevesinde, SOS Çocuk Köyü’ndeki Aile Temelli Bakım Gören ve Yaşları 0 – 16 Arasında Değişen Çocukların Dermatolojik Muayenelerini Gerçekleştirdi.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nin, Ömür Pharmaceutical & Cosmetic Ltd. ile birlikte SOS Çocuk Köyü’ne gerçekleştirdiği ziyarette, 0 – 16 yaş aralığındaki SOS Çocuk Köyü sakinlerinin deri, saç ve tırnak muayeneleri Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı uzmanları Yrd. Doç. Dr. Pertevniyal BODAMYALIZADE, Dr. Serap MADEN ve Dr. Didem MULLAAZİZ tarafından gerçekleştirildi. Yapılan muayeneler sırasında, tedavi gerektirenler reçetelendirildi, uzun soluklu tedavi gereken çocukların ise takibe alındığı bilgisi verildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Basın ve Halkla İlişkiler Bölümü’nden yapılan açıklamada, diğer alanların yanı sıra özellikle sağlık ve eğitim konularında sosyal sorumluluk projelerine destek vermeyi amaç edinen Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nin, 2017 sosyal sorumluluk projelerinde SOS Gençlik Evi’nden sonra SOS Çocuk Köyü’nde aile temelli bakım gören çocukların dermatolojik muayeneleri için destek verme kararı alındığı ayrıca, önümüzdeki dönemde de halk sağlığına katkı sağlayacak daha bir çok projenin hayata geçirileceği bildirildi.