Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nden Başarılı Operasyon
Eklenme Tarihi: 31 Ağustos 2015, 20:00
Son Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2020, 09:43

Parçalanmış Kulak Başarılı Bir Operasyon ile Eski Anatomik Yapısına Kavuşturuldu

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada 24 Ağustos 2015 tarihinde Girne – Çatalköy mevkiinde meydana gelen bir araç ve bir motosikletin çarpışmasıyla meydana gelen trafik kazası sonrasında Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nin 153 nolu acil telefonuna ciddi bir kulak yaralanma vakası bildirildi. Acilen olay yerine intikal eden Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi ambulansı, yaralıyı alıp hızlı bir şekilde Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne getirdi.

Yaralının Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne getirilmesinin ardından ilk tetkikleri ve detaylı tıbbi testleri yapıldı. Bu esnada Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi KBB Anabilim Dalı, Beyin cerrahisi ve Genel cerrahi birimleri tarafından muayene edilen yaralının bir kulağında çok parçalı doku kayıplarıyla birlikte gelişen bir travma olduğu saptandı. Hastane doktorları travmanın kulakta daha ciddi bir fiziksel yapı bozumuna, anatomik bozukluğa ve duyma kaybına yol açmasını engellemek üzere ameliyat kararı aldılar.

Anatomik Deformasyon Giderildi, Duyma İşlevleri de Çok Sağlıklı

Ameliyata alınan hastanın kulağında çok parçalı doku kayıplarıyla birlikte gelişen travma tedavi edilip; kulağa eski anatomik yapısı yeniden kazandırıldı. Başarılı geçen ameliyat sonrasında kulağın anatomik yapısındaki deformasyonun giderildiği, hastanın duyma işlevleri ile ilgili herhangi bir sorunu ve sıkıntısının da olmadığı belirtildi.

Doktor Orgun Deren: Kulağa Anatomik Formu Yeniden Kazandırıldı.

KBB Anabilim Dalı öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Tunis Özdoğanoğlu ile birlikte Ameliyatı gerçekleştiren Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Orgun Deren, “hastamız hastaneye getirildiğinde bir kulağında ciddi bir yaralanma vardı. Çok parçalı doku kayıplarına bağlı gelişen travma durumunu başarılı bir operasyon ile tedavi ederek; kulağa eski anatomik formunu kazandırdık. Hastamız şuanda iyi durumda, 15 gün içerisinde dikişsiz ve pansumansız durumda olmasını öngörüyoruz” dedi.