Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi ve Dr. Suat GÜNSEL Girne Üniversitesi Hastanesi’nin Acil Sağlık ve Ambulans Hizmeti “Acil 153” KKTC Sağlık Bakanlığı Tarafından İlk Kez Gerçekleştirilen “Acil Ambulans Hizmetleri Çalıştayı”nda Yer Aldı
Eklenme Tarihi: 07 Nisan 2017, 15:32
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 13:48

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, KKTC Sağlık Bakanlığı tarafından ilk kez gerçekleştirilen “Acil Ambulans Hizmetleri Çalıştayı”na katıldı. İlki düzenlenen “Acil Ambulans Hizmetleri Çalıştayı”nda, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Acil Tıp Doktoru ve Acil Servis Sorumlusu Uzm. Dr. Emel ERKUŞ SİRKECİ tarafından, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi ve Dr. Suat GÜNSEL Girne Üniversitesi Hastanesi’nin Acil Sağlık ve Ambulans Hizmeti veren Acil 153 hizmetleri hakkında bilgiler verildi, vakit ve hayatın birbirleriyle yarıştığı konular gündeme taşındı.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre çalıştayda, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Acil Tıp Doktoru ve Acil Servis Sorumlusu Uzm. Dr. Emel ERKUŞ SİRKECİ, acil sağlık ve ambulans hizmetleri ile ilgili çalışma ağı, çalışma sistemi, güncel tedavi yaklaşımları ve gelecekte planlama ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Uzm. Dr. SİRKECİ, acil tıp alanında KKTC’de yapılabilecek etkinlikler ile ilgili de bilgilendirme yaparken, özel ve kamu sektörünün bir araya gelmesine vesile olan çalıştayın sürekliliğinin faydalı olacağını ifade etti.