Yakın Doğu Üniversitesi Eurocup Üçüncü Maçında Macaristan Deplasmanına Çıkıyor
Eklenme Tarihi: 09 Kasım 2016, 10:31
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 13:18

Kadınlar EuroCup D grubunda mücadele eden ve çıktığı iki maçta ikide iki yaparak gurubunda liderliğe yükselen Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı üçüncü maçında Macaristan deplasmanında Aluinvent Miskolic takımı ile karşılaşıyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, karşılaşma, 10 Kasım 2016 Perşembe günü saat KKTC saati ile 21:00’de Miskolic Generali Arena’da oynanacak.

Zafer KALAYCIOĞLU: “ Önemli ve Zor Bir Maçta Galibiyet İçin Mücadele Edeceğiz”

Macaristan deplasmanında çıkacakları maç öncesi değerlendirmelerde bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Baş antrenörü Zafer KALAYCIOĞLU, iyi kadroya sahip bir takımla çok zor bir maça çıkacaklarını belirtti. Başantrenör KALAYCIOĞLU, “Miskolic takımının Amerika, Çek Cumhuriyeti, Avusturya’dan yabancı oyuncuları var. Ayrıca Macaristan milli takımında oynayan oyuncuların yarısı Miskolic takımında forma giyiyor. Üstelik bu maç onlar için çok önemli, eğer bu maçı kaybederlerse grupta bir iddiaları kalmayacak. Çünkü hem kendi evlerinde hem de deplasmanda yenilgileri var. Dolayısıyla son şansları olan bu maçı kazanmak için tüm güçleri ile mücadele edecekler, o yüzden bu maç bizim için önemli ve zor maçlardan bir tanesi olacak” dedi.

Teknik ve İdari Kadro Özverili Çalışıyor...

Oyuncuların hem Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi hem de EuroCup maçları temposunda uzun yolcuklar sayesinde yorulduklarını ifade eden KALAYCIOĞLU, bu yüksek tempoda oyuncuların sahada fiziki olarak güçlü kalmaları ve herhangi bir sakatlık geçirmemeleri için teknik ve idari ekibin ellerinden geleni yaptığını belirtti. “Bizim için önemli olan oyuncularımızın hastalanmaması” diyen Başantrenör KALAYCIOĞLU, zorlu maç karşısında sahada ne yapmaları gerekiyorsa yorulmadan yapacaklarını ve galibiyet için mücadele edeceklerini sözlerine ekledi.