Yakın Doğu Üniversitesi Enka Oda Müziği Orkestrası’nda Başarıyla Temsil Edildi
Eklenme Tarihi: 13 Ekim 2016, 11:04
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 14:49
Yakın Doğu Üniversitesi Enka Oda Müziği Orkestrası'nda Başarıyla Temsil Edildi

Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı öğretim görevlisi piyanist Uz. Atakan SARI Türkiye’de Enka Oda Müziği Orkestrası ile birlikte sahne aldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, Enka Açık Hava Tiyatrosu’nun kapanması ile şefliğini Mürsel YAVUZ’un üstlendiği Enka Oda Müziği Orkestrası 50’den fazla sanatçı ile kapalı sezonun ilk açılış konserini gerçekleştirdi. Konserde Beethoven'in 9'uncu Senfonisi, Mendelssohn'un Fingal Mağaraları gibi çok değerli eserler icra edildi.

Enka Oda Müziği Orkestrası’na konuk olan sanatçı Müzik Öğretmenliği ABD öğretim görevlisi Piyanist Atakan SARI, Beethoven’ın 4 numaralı piyano konçertosunu seslendirdi.

Gecenin finalinde de Bizet'nin Guiraud tarafından düzenlenen 1 Numaralı Carmen Suit'inden, üvertür ve Toreador şarkısını içeren Les Treados bölümü dinleyiciler tarafından büyük ilgi gördü.

Müzik Öğretmenliği ABD öğretim görevlisi Uz. Atakan SARI’nın sergilediği performans ile Yakın Doğu Üniversitesi barşarılarına bir yenisini daha eklemiş oldu.