Yakın Doğu Üniversitesi – Dynamo Kursk Süper Kupa Maçı 5 Ekim’de Oynanıyor
Eklenme Tarihi: 14 Temmuz 2017, 14:19
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 15:13
FIBA EuroCup şampiyonu olan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın, FIBA Euroleague Şampiyonu Dynamo Kursk takımı ile oynayacağı Süper Kupa maçının tarihi belli oldu.

Yakın Doğu Üniversitesi Spor Kulübünden yapılan açıklamaya göre, Euroleague ile Eurocup şampiyonları arasında düzenlenen Süper Kupa finali Rusyanın Kursk şehrinde, 5 Ekim 2017 tarihinde oynanacak.

2016-2017 sezonunda Türkiye Kadınlar Kupası, EuroCup Avrupa Kupası ve Türkiye Süper Lig Şampiyonluklarıyla sezonu üç kupa ile kapatan Yakın Doğu Üniversitesi, Süper Kupa finalini de kazanması durumunda 4. kupasını müzesine götürecek.

Işık EYİGÜNGÖR: “Takımımıza Yakışır Şekilde Sahaya Çıkacağız…”
Dynamo Kursk ile çıkacakları mücadeleyi değerlendiren Yakın Doğu Üniversitesi Spor Kulübü Başkanı Işık EYİGÜNGÖR, oyuncularına güvendiklerini ve sahaya kendilerine yakışan şekilde çıkacaklarını söyledi.

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımını, Türk Kadın Basketbolunun yükselen yıldızı olarak niteleyen Başkan EYİGÜNGÖR, “Takımımız EuroCup şampiyonu olduğundan dolayı bu yıl FIBA tarafından düzenlenmesine karar verilen Süper Kupa oynama hakkı kazandı. Euroleague Şampiyonu Rus ekip Dynamo Kursk ile karşılaşacağız. WNBA sezonunun uzamasından dolayı oyuncularımızın tamamı kadroda olmayabilir ancak takımımıza yakışır bir şekilde sahada mücadele edeceğiz. Tek final maçı olacak. Her iki takım içinde sakatlık olmadan maçın bitmesini temenni ediyorum. Güzel bir maç geçeceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

“Takım Uyumunu Bozmayan Transferler Yapacağız…”
Süper Kupa finalinde yeni transferlerinin de mücadele edeceğini dile getiren EYİGÜNGÖR, “Şu ana kadar üç önemli transfere imza attık. Takımımızı daha yukarıya çıkaracak, bize yakışan ve takım ruhunu bozmayan oyuncuları da ihtiyacımız dahilinde kadroya katacağız” dedi.

Dört-dört buçuk pozisyonunda yeni bir oyuncu daha transfer edeceklerini açıklayan EYİGÜNGÖR şöyle konuştu: “Önümüzde zorlu bir kulvar var. Hem Euroleague hem de Türkiye ligi. Takımımız haftada iki maç oynayacak. Angelica ROBINSON, Essence CARSON, Anna VAJDA, Yelena LEUCHANKA ile yollarımızı ayırdık. Mevcut kadrodan Bahar ÇAĞLAR, Olcay ÇAKIR, Quanitra HOLLINGSVORTH, Courtney VANDERSLOOT, Kayla MCBRIDE ve Elin ELDEBRINK ile sözleşmemiz devam ediyor. Kim MESTDAGH, Ann WAUTER ve Cansu KÖKSAL’ı kadroya dahil ettik. Oyuncularımıza güveniyoruz. Takım uyumunu bozmayan ve bizi yukarıya taşıyacak yeni transferler için çalışıyoruz. Takımımızın Yönetim Kurulu da güçlü bir kadro oluşturmak için var gücüyle çalışıyor.”

Hedef Yeni Kupalar…
Transfer çalışmalarının tamamlanması ile yeni sezona en iyi şekilde hazır olacaklarını ifade eden Kulüp Başkanı Işık EYİGÜNGÖR, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye’ye yeni kupalar getirmek için uğraşacaklarını söyledi.

KALAYCIOĞLU: “ Hedefimiz Üç Kupadan Sonra Dördüncüyü de Kazanmak…”
Süper kupa ile ilgili görüşlerini paylaşan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Baş Antrenörü Zafer KALAYCIOĞLU da, oyuncularını en iyi şekilde maça hazırlayacaklarını ve kupayı kazanmak için çalışacaklarını belirtti.

“Hedefimiz üç kupadan sonra dördüncüyü de kazanmaktır” diyen Baş antrenör KALAYCIOĞLU, “Ligden önce Ekimin ilk haftası Dynamo Kursk ile oynayacağımız müsabakada tam kadro olamayabilir. Ancak oyuncularımızı en iyi şekilde maça hazırlayacağız. Burada mühim olan WNBA’den gelen oyuncularımızı adaptasyon süreci. Bunu da en hızlı şekilde geçirmek için çalışacağız. Başarılı ve mutla sonla biten bir sezon geçirdik. Dördüncü kupayıda kazanmak için en iyi mücadelemizi vereceğiz” ifadelerini kullandı.