Yakın Doğu Üniversitesi DESAM Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Seda VATANSEVER’e TUBİTAK Proje Desteği
Eklenme Tarihi: 04 Mayıs 2016, 10:37
Son Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 11:05

Yakın Doğu Üniversitesi Deneysel Sağlık Bilimleri Araştırmaları Merkezi (YDÜ-DESAM) Kurucu Üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Seda VATANSEVER’in üç projesi, 2016 yılı için TÜBİTAK Proje Desteği’ne layık görüldü.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, DESAM Kurucu Üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Seda VATANSEVER’in araştırmacı olarak yer aldığı ‘’Demir oksit (Fe3O4) Nanopartikül ve Grafen Katkılı Kendiliğinden Dizilen Peptid Doku Mühendisliği Ürünlerinin in vitro ve in vivo Parkinson Hastalığı Modellerinde Nörorejeneratif Etkisinin İncelenmesi’’ başlıklı 1001 projesinin, ‘’Malign Melanom İmmunoterapisinde Hedefe Yönelik Tedavi’’ başlıklı 1001 projesinin ve ‘’Fransız Sahil Çamı Ekstresinin Sistemik ve Topikal Uygulamalarının Fare Vitiligo Modelindeki Etkinliğinin Araştırılması’’ başlıklı 1002 projesinin TUBİTAK tarafından 2016 yılı projeleri içinde destek aldığı belirtildi.

Prof. Dr. Seda VATANSEVER: “TÜBİTAK desteği ile devam edeceğimiz projelerimiz hem bilime, hem sağlık sektörüne, hem de topluma fayda sağlayacak”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Prof. Dr. Seda VATANSEVER, açıklamasında farklı disiplinler arasında yapılan projelere alınan desteğin yeni veriler elde etmek ve diğer projelere öncülük etmesi adına son derece mutlu olduğunu ifade etti. “Araştırmacı olarak görev aldığım üç projenin 2016 yılı için TÜBİTAK proje desteği almasından dolayı çok mutlu oldum. Hem kendi üniversitemde hem de YDÜ-DESAM altında devam eden projelerimizin desteklenmesi önemlidir. DESAM çatısı altında halihazırda devam eden 2 TUBİTAK projesi ve birçok kurumsal projenin yanı sıra, Tübitak’a başvurusu yapılmış ve değerlendirme aşamasında olan 3 projemiz bulunmaktadır. TÜBİTAK desteği ile devam edeceğimiz araştırmalarımızın sonuçlarının hem bilime, hem sağlık sektörüne hem de topluma faydalı olmasını diliyorum” dedi.