Yakın Doğu Üniversitesi DESAM Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat SAYAN’a Bilimsel Başarı Ödülü
Eklenme Tarihi: 14 Şubat 2017, 14:55
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 13:37

Yakın Doğu Üniversitesi Deneysel Sağlık Bilimleri Araştırma Merkezi (YDÜ-DESAM) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat SAYAN, Moleküler Mikrobiyoloji (Viroloji) alanında 2016 yılında yaptığı bilimsel çalışmalar üzerine, Kocaeli Üniversitesi tarafından 2016 Bilimsel Ödülüne layık görüldü.

Yakın Doğu Üniverstesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürülüğü’nden yapılan açıklamada, Yakın Doğu Üniversitesi DESAM’ın kurucularından da olan Prof. Dr. Murat SAYAN, 2016 yılı içerisinde Hepatit B, hepatit C ve HIV/AIDS alanında yazmış olduğu bilimsel makaleler, yürüttüğü veya yer aldığı projelerde göstermiş olduğu akademik performans nedeniyle 2016 Bilimsel Başarı Ödülü’ne layık görüldüğü belirtildi.

Gliead Fellowship 2016 Türkiye Ödülü’nün de Sahibi...

Prof. Dr. SAYAN, daha önce de Hemodiyaliz Hastalarında Hepatit C İlaç kullanımı üzerine geliştirdiği “Türkiye’de Kronik Hepatit C’li Hemodiyaliz Hastalarında HCV Antiviral (NS3/4, NS5A, NS5B) İlaç Direnci ve Sorumlu Mutasyonların Belirlenmesi” isimi proje ile 46 başvuru içerisinde son 3- 4 yılın en yüksek puanını alarak birinci seçilmiş ve Gliead Fellowship 2016 Türkiye ödülünü almıştı.