Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü 2016-2017 Güz Dönemi Onur Belgeleri Sahiplerini Buldu
Date Added: 26 Mart 2017, 14:30
Last Updated Date:24 Kasım 2020, 14:57


Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü öğrencilerinden 2016-2017 akademik yılı güz dönemine ilişkin onur ve yüksek onur belgesi almaya hak kazanmış öğrencilere belgeleri takdim edildi.

Prof. Dr. Hüseyin UZUNBOYLU; "Öğretmenler Gelecek Nesillerin Mimarıdır"

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, törende açılış konuşmasını gerçekleştiren Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin UZUNBOYLU temel eğitimin önemini ve toplumdaki değerini ifade ettiği konuşmasında, öğretmenlerin gelecek nesillerin mimarı olduklarından, fakat malzemelerinin insan olduğundan bahsetti. Bu değerli malzeme ile bir toplumun geleceğinin şekillenmesinde önemli rol oynayacaklarını vurgulayan Uzunboylu, öğretmenlik eğitimi sürecinde kazandıkları değerleri, yarın kendi öğrencilerine aktaracaklarını ve dolayısıyla Fakültemizde edindikleri bu eğitimin hayatları boyunca karşılarına çıkacağını vurguladı. Prof. Dr. UZUNBOYLU, eğitimin girdileri olan öğretim elemanlarının bu süreçte önemli bir yere sahip olduklarını belirterek, özverili çalışma ve emeklerinden dolayı öğretim elemanlarını kutladı ve öncelikle bu denli başarılı öğrenciler yetiştiren öğretim elemanlarıyla gurur duyduğunu da konuşmalarına ekledi. Ailelere de çocuklarının bu aşamaya gelmesinde büyük rolleri olduğu için teşekkür ve tebriklerini sunan Uzunboylu, konuşmasının sonunda öğrencileri kutladı ve başarılarının sürekli olmasını diledi.

Doç. Dr. Aşkın KİRAZ; "Öğrencilerin Gösterdikleri Bu Başarılar Öğretim Elemanlarını Onure Ediyor"

Atatürk Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Başkanı Doç. Dr. Aşkın KİRAZ ise başarılı öğrenciler yetiştirmekten onur duyduklarını belirterek, öğrencilerin gösterdikleri bu başarılarla öğretim elemanlarının da onure olduklarını ve öğrencilerin gösterdikleri yoğun çaba sonucunda bugün onlara onur ve yüksek onur belgelerini takdim etmekten mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Temel Eğitim Bölümü öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Nazım KAŞOT, Yrd. Doç. Dr. Esen SUCUOĞLU, Dr. Ezgi ULU, Dr. Emrah SOYKAN, Uz. Şebnem GÜLDAL, Uz. Hasan TANGÜL ve Öğr. Gör. Yücehan YÜCESOY’un katıldığı onur belgesi töreni, öğrencilere belgelerin takdim edilmesiyle son buldu.