Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi 11. Türkiye Alkol Ve Madde Bağımlılığı Kongresi’nde Temsil Edildi
Eklenme Tarihi: 30 Kasım 2017, 15:50
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 09:56

Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi öğretim görevlisi Uzm. Cahit Nuri ile Uzm. Ahmet Arnavut, Antalya’da gerçekleştirilen 11. Türkiye Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresi’nde 2 Sözel bildiri ve 1 poster sunumu ile Yakın Doğu Üniversitesini temsil etti.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Atatürk Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi olan Uz. Cahit Nuri, Uzm. Ahmet Arnavut ve LAÜ Psikoloji Bölümü öğretim görevlisi Uz. Psk. Cemaliye Direktör ile birlikte hazırlanan “Üniversite Öğrencilerinde Akıllı Telefon Bağımlılığının Kişilik İnançları ile İlişkisi”, “Akıllı Telefon Bağımlılığını Yordayan Değişkenler” isimli araştırma, 11. Türkiye Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresi’nde, Uz. Psk. Cemaliye Direktör tarafından sözel bildiri olarak sunulduğu belirtildi.

YDÜ Atatürk Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Uz. Cahit Nuri, LAÜ öğretim görevlisi Uz. Psk. Cemaliye Direktör ile birlikte hazırlanan “Bir Fotoğrafın Cazibesi: Ergenlerin Sexting’e İlişkin Görüşleri” konulu poster bildiri ise Uz. Psk. Cemaliye Direktör tarafından sunuldu.

Poster Sunum Kongrede Büyük Takdir Topladı
Poster bildiri olarak sunulan “Bir Fotoğrafın Cazibesi: Ergenlerin Sexting’e İlişkin Görüşleri” adlı çalışma, cinsel içerikli mesajlaşmanın, bireyin çıplak ya da yarı çıplak olan kendi fotoğrafını bir başkasına göstermesi olarak tanımlanan sexting , kilinik ortamda yaygın olarak görülen ancak toplumsal ön yargılardan dolayı gündeme getirilip konuşulmayan bir konunun çalışılmış ve sunulmuş olmasından dolayı büyük takdir topladı.