Yakın Doğu Üniversitesi Ara Dönem Kayıtları Başladı
Eklenme Tarihi: 22 Ocak 2017, 14:02
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 15:17
Yakın Doğu Üniversitesi’nin 188 Bölümüne Yatay Geçiş Başvuruları Devam Ediyor

Yakın Doğu Üniversitesi 16 fakülte, 5 yüksekokul ve 188 bölüm için ara dönem kayıtları başladı. KKTC vatandaşı öğrenciler, 10 Şubat 2017 Cuma gününe kadar tercih ettikleri bölümlere kayıt yaptırabilirler.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Sahne Sanatları Fakültesi, Veteriner Fakültesi ve Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi bağlı bölümlerle birlikte, Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Meslek Yüksekokulu, Adalet Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bağlı tüm bölümlere ara dönem kayıtları ile öğrenci kabul edilecek. 23  Ocak itibariyle başlayan ara dönem kayıt başvuruları 10  Şubat 2017 Pazartesi günü mesai bitimine (16:30) kadar devam edecek.

Yrd. Doç. Dr. Yeter TABUR: “Yakın Doğu Üniversitesi olarak eğitimin önemini biliyoruz ve eğitimin yaygınlaşması için tüm imkanları sunuyoruz”

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Yeter TABUR, Yakın Doğu Üniversitesi olarak eğitimde tüm imkanları sunmaya çalıştıklarını ifade etti. “Yakın Doğu Üniversitesi olarak gerek yaptığımız burs teşvikleri, gerekse yatay geçiş ve ara kayıtlar ile eğitimi yaygınlaştırmaya çalışıyoruz. Eğitimli bir toplumun bir ülkeyi, dünyayı ve tüm medeniyeti ne kadar etkileyebileceğini ve iyiye doğru değiştirebileceğinin farkındayız. Bu nedenle de eğitimin yaygınlaşması için tüm imkanları sunma gayretindeyiz. 2016 senesinin LYS, LYS Ek Tercih, DGS ve DGS Ek Tercihlerinde en çok tercih edilen üniversitesi olmanın gururunu ve sorumluluğunu taşıyoruz. Ara dönem kayıtları ile bu gururun parçası olmak isteyen öğrenci adaylarımıza imkan sunuyoruz” dedi. Yakın Doğu Üniversitesi olarak sağlam bir teorik eğitim temelinin üzerine pratiğe dayalı ve son teknoloji ile beslenen bir eğitim sunduklarına değinen Yrd. Doç. Dr. Yeter TABUR, “Yakın Doğu Üniversitesi olarak açtığımız her bölümde donanımlı eğitim vermekteyiz. Hepsi çok değerli akademisyenlerimiz ve öğretim görevlilerimiz ile birlikte öğrencilerimiz sadece bölümlerinin eğitimini almıyor; aynı zamanda kendi alanları ile ilgili araştırmalar yapabiliyor; projeler geliştirebiliyor. Yakın Doğu Üniversitesi olarak bilimsel araştırmaları ve projeleri hem teşvik etmekteyiz hem de bu çalışmalara destek olmaktayız. Yakın Doğu Üniversitesi’ni tercih eden öğrenciler sadece üniversite eğitimi almıyor; bunun yanı sıra hayallerini somutlaştırabiliyor” dedi. Ara dönem kayıtlarına başvuracak öğrencilerin Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci İşleri ile görüşerek başvurularını yapabileceklerini belirten Yrd. Doç. Dr. Yeter Tabur, 2016 senesinde KKTC’nin en çok tercih edilen üniversitesinin bir parçası olmak isteyen isteyen tüm öğrencilere şimdiden hoş geldiniz dediklerini belirtti.

Başvuru Detayları…

10 Şubat 2017 Cuma günü mesai bitimine (16:30) kadar başvuruları devam eden Yakın Doğu Üniversitesi ara dönem kayıtları ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen adaylar www.neu.edu.tr adresi ziyaret edilebilir veya +90 392 223 64 64 numaralı telefondan Öğrenci İşleri birimi ile görüşebilir.